Ocena kierowcy - Renault Megane II Hatchback

Silnik 1.6 16V WT 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: 5 lat
Renault Megane II Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Auto o nietuzinkowym wyglądzie (nadal mnie zachwyca), o niespotykanej w innych autach tej klasy wygodzie, idealny kompromis przy wyborze auta do jazd w połowie na trasy i w połowie na miasto, żwawe i dynamiczne (nie tylko z wyglądu), odpalanie przyciskiem to wręcz bajka - trudno będzie się przestawić na odpalanie "z kluczyka"
bardzo cichy przy spokojnej jeździe, nie można narzekać na brak mocy przy wyprzedzaniu
typowe chyba dla tego auta stuki na nierównościach poprzecznych
wszystko pod ręką, intuicyjna obsługa, nie trzeba pamiętać o włączeniu/ wyłączeniu świateł, bardzo wygodne fotele i przyjemna w dotyku tapicerka, dobrze umiejscowiony podłokietnik (nie wyobrażam sobie kolejnego auta bez podłokietnika)
w zimie bardzo szybko się nagrzewa, nigdy nie miałam problemu z zzaparowanymi szybami
bardzo wygodnie i komfortowo i z przodu i z tyłu, kierowca nie ma problemu z obijaniem się łokciami z pasażerem
nawet po ponad 5 latach użytkowania na biegu jałowym nie słychać silnika, w trasie przy prędkościach powyżej 110 km/h jest stosunkowo głośno, ale radio słychać i "przekrzykiwać" się nie trzeba ;)
w trasie przy spokojnej jeździe ok. 80 km/h nadal udaje mi się zejść do 5,1 - 5,2 l/100 km! (silnik benzynowy!), dynamiczna jazda w trasie, bez oszczędzania to ok. 6,2 - 6,4 l/100 km, w mieście (Kraków), stojąc w korkach potrafi pochłonąć 9 - 10 l/100 km (ale to w sytuacji kiedy 10-cio kilometrowy odcinek pokonuję w 50 minut)
kupiłam nowe auto za 55.5 kPLN - wyposażenie ma tak bajeczne, że oglądając teraz inne auta, 5 lat młodsze - większości bardzo przydatnych "bajerów" jakie mam w Megane II nie widzę niestety (wersja Confort Dynamique)
na początku zdarzało się, że coś trzeszczało, gdzieś przeciekało - zostało skutecznie wyeliminowane w okresie gwarancji
3 z 4 cewek już wymienione (też typowa przypadłość Megane II)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V WT 115KM 85kW [l/100km]

7,1