Ocena kierowcy - Renault Megane II Hatchback

Silnik 1.6 16V WT 115KM 85kW
Rok produkcji 2006
Renault Megane II Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Auto kupione jako dziewięcioletnie. Przez okres mojego użytkowania (3 lata) mechanicznie nie zawiodło mnie ani razu. Oryginalnie wygląda,, wiadomo jest to kwestia gustu. Bardzo wygodnie się nim jeździ. Jak dla mnie, wysoka jakość materiałów i spasowanie plastików w środku. Spalanie też nie jest tragedią. W trasie przy przepisowej jeździe poniżej 6l/100km. Po mieście już więcej. Elektryka wbrew temu czym mnie straszono przed zakupem też w porządku. Ale żeby nie było różowo: mankamentem są blachy. Musiałem już zabezpieczać i malować progi oraz tylne błotniki. Przeciekają uszczelki szyb w drzwiach przednich - woda gromadzi się w schowkach drzwi. Musiałem też wymienić przednie reflektory - oryginalne były tak zmatowiałe że wyjazd poza miasto był w nocy tragedią ("Ciemność, widzę ciemność"). I przy niskich temperaturach zawieszenie lubi poskrzypieć. W moim egzemplarzu 2 razy w roku "znika" wyświetlacz komputera (podobno kwestia tzw. zimnych lutów) Jeśli ktoś trafi na zadbany i pewny egzemplarz warto kupić.
Silnik żwawy, reaguje na pedał gazu. Przydałby się 6-ty bieg.
Wygląd niebanalny, ale mogło by być lepsze zabezpieczenie antykorozyjne.
Spalanie na przyzwoitym poziomie, koszt napraw i części zamiennych również nie należy do najwyższych

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V WT 115KM 85kW [l/100km]

7,1