Ocena kierowcy - Renault Megane II Hatchback

binarycloud@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 1.6 16V WT 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Renault Megane II Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Mimo usterek wieku młodzieńczego dobrze jeździ, dobrze wygląda i ma niezłe wyposażenie.
Tutaj jestem zaskoczony - silnik chodzi bardzo cicho, przyspieszenie jak na tą pojemność i masę jest ok. Dobre wrażenie psuje tylko przepustnica elektroniczna która reaguje z niewielkim opóźnieniem. Jedyna wada silnika ("ten typ tak ma") to lekkie przymulenie przez pierwsze 200-300 metrów na zimnym silniku z rana.
Czasami problem z wrzuceniem wstecznego. Biegi lekko haczą.
Mam kółka 16" na miękkich oponach (Michelin) także trzyma się drogi jak gokart. Niestety na krótkich poprzecznych nierównościach drgania przenoszą się na kierownicę. Troszkę za mocne wspomaganie przy wysokich prędkościach nie daje pełnego czucia drogi.
bez uwag
Wszystko na swoim miejscu. Przednie fotele wygodne z tyłu nie testowałem. Mam wersję Lux: baaardzo wygodny system hands-free, z dodatkowych bajerów lusterko wsteczne fotochromatyczne, czujnik deszczu i automatyczny włącznik świateł, działa to wszystko dosyć dobrze.
Mam drobne zastrzeżenia do wydajności klimatyzacji - na początku chłodziła lepiej niż teraz, mimo że co 2 lata robię jej przegląd. W zimie nagrzewa się troszkę za wolno jak dla mnie.
Przestrzeń - podobnie jak w innych kompaktach. Mam hatchback´a 5 drzwi - udziwniona klapa bagażnika poważnie ogranicza możliwość załadunku długich i wysokich przedmiotów.
bardzo dobrze wyciszone wnętrze. U mnie na razie brak jakiś poważniejszych trzasków i stuków.
ASO Renault należy omijać szerokim łukiem - ceny napraw pogwarancyjnych są porażające, a jakość usług mierna. Cena przeglądu do zniesienia, przeglądy co 30 tys. km. Na rynku pojawiło się już dosyć dużo tanich zamienników najpopularniejszych części także nie jest źle.
Nie znam teraz cen, w 2003 roku nie było dla niego konkurencji biorąc pod uwagę stosunek ceny do wyposażenia.
Niestety psują się drobiazgi u mnie np: mikrostyki w klamkach hands-free, silniczek spryskiwacza (podejrzewam że przez upały).
Auto ma masę tajnych not serwisowych Renault dotyczących usterek m.in. krzywej belki tylnej, wadliwej kolumny McPhersona, g...niane cewki Sagema padające po 30 tys. km (4 szt!), błędy w pierwszych wersjach oprogramowania, padające w każdym silniku koło faz rozrządu itp. Renault Polska udaje że nie ma sprawy. Skandal!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V WT 115KM 85kW [l/100km]

7,3