Ocena kierowcy - Renault Megane II Hatchback

Trimix, 12 lat temu
Silnik 1.5 dCi 80KM 59kW
Rok produkcji 2002
Renault Megane II Hatchback 1.5 dCi 80KM 59kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo dobre, pod warunkiem że stosuje się oryginalne części
Silnik : Wtrysk i układ zasilania paliwem. Tragedia
Przeniesienie napędu : Sprzęgło przy prędkości 130 km/h wpada w chwilowe wibracje
Układ elektryczny : Pierdoły
Obiektywnie odradzam zakup auta z tym silnikiem! Wtrysk rozsypał mi się przy 136k. Pompa nie zdążyła, sprzedałem w ostatniej chwili. Nigdy więcej! Jak napisał ktoś wcześniej, jeśli chcesz zaumplować się z mechanikami kupuj! Na okrągło coś szwankuje. Dla zainteresowanych! zapoznajcie się z moją pełną opinią. Jedyna rewelacyjna rzecz w tym wynalazku to klimatronik, super sprawny już po kilku sekundach po odpaleniu.
Ten silnik to nieporozumienie! Jazdę autostradą można sobie całkowicie odpuścić. Przy 130 km/h - 4000 obr. wrażenie jakby chciał za chwilę wyskoczyć, spalanie przy tej prędkości pow. 8L/100. Wtrysk rozsypał się po 130 tyś km Regeneracja kosztowała mnie 2500,-zł Jedynie w miarę dobrze zachowuje się w jeździe miejskiej
Przeciętna
Jako jedyny z kilkunastu samochodów które miałem zawieszenie jego wytrzymało ponad rok bezobsługowej jazdy po moich okolicach
W miarę dobra, jedynie w jeździe na wstecznym troszkę utrudniona
Wszystko pod ręką
Swietnie działający Klimatronik, super!
tak z przodu jak i z tyłu w miarę ok
Okropne
Jak nie poduszka silnika to jego dolny wspornik. Podnośnik szyby potrafi rozpaść się w ciągu chili. Zasilanie paliwem - tragedia. Wiecznie przepalające się żarówki świateł mijania. Brak możliwości wymiany wspomnianych żarówek samodzielnie bez totalnego ubrudzenia. Brak możliwości samodzielnej wymiany żarówek kierunkowskazów przednich! Szankujący czujnik zmierzchu. Nie zawsze zamykający wszystkie drzwi centralny zamek.
Wtrysk, wtrysk i jeszcze raz wtrysk (paliwo zawsze sprawdzone) Sprzęgło, pompa wysokiego ciśnienia.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 80KM 59kW [l/100km]

8,1