Ocena kierowcy - Renault Megane II Kombi

Auto dobre i w miarę niezawodne, 8 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 2006
Renault Megane II Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Inne : nie zawsze klapa bagarznika chce się otworzyć
Ogólnie auto sprawne, ale był spory problem ze skrzynią biegów. Auto moim zdaniem przestronne i bardzo wygodne w porównaniu z poprzednim samochodem. Jedyny minus jaki dostrzegam to ciasna kanapa w tylim rzędzie i szerokie słupki D.
Świetnie się zbiera i jak trzeba o szybka redukcja i niezłe kopnięcie mocy ma. Trochę słabo wyciszony, ale nie przeszkadza to zbytnio. Jest zagazowany i to nie osłabiło go tak jak często bywa.
Był spory problem ze skrzynią biegów, bardzo mocno wyła od początku zakupu, a po 2 latach użytku samochodu rozleciała się, a konkretnie łożysko zatarło się i obróciło się w obudowie, a ta pękła, skrzynia następnie przeszła diagnostykę i gość z serwisu powiedział, że nic nie da się zrobić. Szukanie skrzyni nie jest łatwe, bo nawet do tej samej pojemności silnika produkowano kilka skrzyń, a musi być identyczna. Ja podobno znalazłem "identyczną" ale odczuwam drobną różnice, a mianowicie na 5 biegu przy prędkości 90km/h w poprzedniej skrzyni obroty silnika wynosiły ok. 2800/2900 obrotów silnika, przy tych samych warunkach i nowej skrzyni obroty wynoszą 3000/3100
Trochę "gumowy" i niema informacji zwrotnej z przedniej osi pojazdu.
Mam 180cm wzrostu i jak dojeżdżam pod światła jako pierwszy to mam problem z zobaczeniem świateł, lusterko wsteczne jest dosyć wysoko,a słupki A są trochę szerokie podobnie z słupkami D.
Wystarczająco pakowny
Szyby bardzo mocno parują nawet po wymianie filtra
Z przodu bez większych zastrzeżeń ale odnośnie tyłu to tak jest niewielki tunel środkowy, który nie przeszkadza za bardzo ale brakuje trochę miejsca z tyłu
Średnie wyciszenie mogło być trochę lepiej
W miarę mało pali, a po zagazowaniu to jeszcze taniej to wychodzi
Świetnie kupiłem w okazjonalnej cenie i nawet taniej mi wyszło kupić ten samochód z popsutą skrzynią i ją wymienić niż szukać dalej
POZA TĄ SKRZYNIĄ I TYM ,ŻE 1 RAZ ZABRAKŁO PALIA TO NIE MAM ZASTRZEŻEŃ
SKRZYNIA, sprzęgło, nie zawsze klapa bagarznika chce się otworzyć

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 115KM 85kW [l/100km]

7,2