Ocena kierowcy - Renault Megane II Kombi

Mateusz, 7 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 2007
Renault Megane II Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Auto jest awaryjne, ale nie więcej niż inne samochody z tej półki cenowej. Wielkim plusem jest niska cena części, duża ich dostępność i nie wielki poziom skomplikowania ich składania. Komfort jazdy jest przeciętny, autko niestety długo się zbiera no i przy mojej nodze pali po jeździe wyłącznie miejskiej 7.6 litra/100km. W trasie schodzę do 5ciu. Miejsca dla kierowcy i pasażera jest mnóstwo lecz na tylnej kanapie już nie za wiele. Ale za to po złożeniu siedzeń miejsca ładownego jest zadziwiająco dużo i w takiej formie, że można je naprawdę ładnie wykorzystać.
Ta jednostka napędowa jest tania w utrzymaniu, stosunkowo bezawaryjna jeżeli się o nią dba (jak kupujesz wytłuczonego dziadka z cofniętym licznikiem nie licz na cuda). Spalanie 7.6 po mieście i 5 na trasie.
Auto kupiłem z przebiegiem 120 000 km, Teraz mam ponad 15 000 i nie doświadczyłem problemów ze skrzynią biegów. Same biegi dobrze wchodzą, nie ma problemów z jedynką i wstecznym.
Usterki, których doświadczyłem: problem z tylnymi kablami elektrycznymi od absu; przepalenie się żarówek od świateł mijania dwóch na raz w upalne dni.
Ponieważ zaraz po zakupie wymieniłem na nowe: zawieszenie, hamulce, tarcze, pierścienie abs, pompa wody, rozrząd, wszystkie paski, wszystkie płyny, wszystkie filtry oprócz paliwowego, i oddałem klimatyzacje do naprawy i napełnienia - auto nie ma poważnych usterek. I jeżeli chcecie cieszyć się z jazdy nie kupujcie przypadkiem tanich zamienników! Części wyłącznie oryginalne lub też lepszej jakości niż oryginały gwarantują komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 115KM 85kW [l/100km]

7,6