Ocena kierowcy - Renault Megane II Kombi

Silnik 1.6 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Megane II Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jak już pisałem - słysząc opinie niektórych "znafcuf", spodziewałem się tutaj kłopotów, a jest rewelacyjnie.
Silnik : Nie licząc fur z dużo mocniejszymi silnikami, najczęściej jestem "pierwszy spod świateł".
Najlepsze auto w tej klasie, jakie do tej pory miałem. (Oczywiście są z pewnością jeszcze lepsze auta, ale są to raczej wyższe i droższe modele). Każde poprzednie moje auto było chyba dwa razy gorsze, niż moja ukochana Meganka, która nigdy mnie nie zawiodła i jest niemal bezobsługowa, a jeżdżę nią już ponad sześć lat. Tylko raz wymieniłem oryginalny, ośmioletni akumulator, dwa razy żarówkę, raz sworznie i tuleje wachaczy. Nie licząc filtrów, oleju i nabijania klimy, to byłoby już wszystko (rozrząd, i pewnie coś jeszcze, wymienił poprzedni właściciel). Od kilku przeglądów technicznych spodziewałem się werdyktu - "amortyzatory do wymiany", a tu za każdym razem - "nie, wszystko w porządku". Do tej pory sam nie wierzę. Reasumując - kocham ten samochód, a opowieści przeciwników "francuzów" można między bajki włożyć.
Bez zarzutów. Dynamiczny i niezawodny. A mała waga auta sprawia, że inne samochody muszą mieć sporo koni więcej, żeby móc się równać z moim. (Dla porównania wagi dodam, że passat kolegi jest o połowę cięższy).
Czasem brakuje mi szóstego biegu... ale tylko czasem.
Bez zarzutu. Jestem z niego naprawdę zadowolony.
Zero rdzy, wszystko w porządku.
Dla mnie bardzo dobra. Nie wiem, jak przy niższym wzroście, ale przecież fotel jest regulowany.
Bez zarzutu.
Cztery i pół gwiazdki. Mogłoby się trochę szybciej nagrzewać, ale chodzi mi tylko o odparowanie szyby w największe mrozy.
Jestem duży, a nigdy nie poczułem najmniejszego dyskomfortu.
Wystarczające. Odczucie, że mogłoby być trochę lepiej, występuje tylko przy dużych prędkościach.
Z powodu niezawodności bardzo niskie.
Biorąc pod uwagę ceny używanych egzemplarzy tego modelu, to chyba najlepszy stosunek jakości do ceny.
Brak
Brak