Ocena kierowcy - Renault Megane II Kombi

Robert, 14 lat temu
Silnik 1.5 dCi 86KM 63kW
Rok produkcji 2005
Renault Megane II Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : ekonomiczny, zrywny, dynamiczny (mimo, że disel i tylko 1,5, ale za to dCi)
Układ elektryczny : Żarówki sugeruję wymieniać w serwisie - dostęp fatalny
Potocznie samochody francuskie, koreańskie są niżej oceniane od niemieckich, japońskich - A TO JEST NIEPRAWDA - jeżdziłem różnycmi samochodami - każdy ma pewne zalety i wady, ale meganka z tym silnikiem to po prostu niezawodny przyjazny kierowcy samochód. Mam prawie wszystko co potrzeba - wersja Sport Way, super wygodną spraw jest karta, która wystarczy miec przy sobie aby wejść, uruchomić silniek i pojechać. Bardzo ekonimiczny silnik - żaden samochód tyle mi nie palił, chyba że na postoju :-) W poównaniu z niemieckimi samochodami Renault jest bardziej komfortowy i mniej toporny. Golf i passat mają chyba inną filozofię. Renault mi najbardziej podpasował. Nie miałem żadnych kłopotów z ASO - może dlatego że nic sie nie psuło. Szkoda mi go sprzedać i teraz będzie nim jeździł mój syn, a ja kupuję sobie nową Lagunę.
Jest to silniczek diesla, ale już w nowej generacji dCi - w środku cicho, a nawet bardzo cicho w mieście oraz przy spokojnej jeździe w trasie. Na autostradzie szczegolnie powyżej 130 głośniej, ale tam słychać także wiatr i opony. Mam też równolegle Outlandera - silnik 2.0 VW i w porówniu z nim Meganka jest idealnie wyciszona, tamtym sie nie da jeździć. Ideałem jest spalanie - jakby wszystkie samochodzy tak spalały, toby Orlen poszedł z torbami, a szejkowie arabscy musieli ogrniczyć swoje haremy.
nie mam zastrzeżeń - zawsze posłuszna
żadnych stuków, żadnych niepokojących objawów, typowe dla francuzów miła miękka jazda. Mam porównanie z VW i tak niestety jest to bardziej toporne. Duzy plus dla renault
Do przodu oraz na boki rewelacja, cofanie trochę gorzej, ale to we wszystkich kombi tak jest.
właściwie nie ma się do czego przyczepić, jak dobrze rozpracujesz to autko to wszystko wydaje się idealnie umiejscowieon
aż mio jechać w upał, gdy na zewnątrz +30, a w środku ustawiasz ile chcesz miec stopni. Klima automatyczna to fajna sprawa. Dora funkcja odmrażanai szyb i lusterek szczególnie w ziomowe poranki - jeden przycisk i wszystko widać.
Jak osoba słusznego wzrostu i dość dobrze zbudowana nie mam żadnych problemów. Dużo miejsca z prrzodu. Nikt tez nigdy nie narzekał na miejsce z tyłu i ogromny bagażnik. Regulacja siedzenai kierowcy bardzo dobrze przemyślana i wygodne fotele (nie wiem jak w innych werjsach - ja mam Sport Way)
w miescie i na spokojnej trasie cicho, autostrada szybka jazda trochę głośniej. W porównaniu z VW Golfem oraz Outlanderem zdecydowanie ciszej, W porównaniu z Passatem odrobinę glośniej, ale nie jest to uciążliwe i dotyczy tylko wyższych prędkości
Piątka to za mało - tu powinna być SZÓSTKA - pali rewelacyjnie ten dieselek. Jeśli jeżdże w samym mieście nie za bardzo oszczędzając, to komputer pokazuje w granicach 5,5 - 6 litrów. W długiej trasie 3 osoby, bagaże, klima, dynamiczna jazda - 4,5 litra, przy spokojnej jeździe komputer pokazuje nawet poniżej 4 litrów. Za to spalanie największy plus. Najoszczędniejszy samochód jaki miałem. Cały czas serwisowany - koszt serwisu również przystępna - zdecydowanie taniej niz w Mitsubishi i trochę taniej niz w VW
Super wyposażenie, ekonomiczny silnik, cena adekwatna do wyposażenia i jakości
Oprócz przegladów, wydałem kase tylko na żarówki, odświeżacze i dywaniki gumowe. Tylko na wymianę przedniej żarównki musze jechać do serwisu i zostawić 40 zł. Samemy ciężko sie dostać i zauwazyłem, że sporo osob tak przyjeżdża
pul puk jeszcze mnie moja meganka nie zawiodla

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 86KM 63kW [l/100km]

5,3