Ocena kierowcy - Renault Megane II Kombi

Piotr, 18 lat temu
Silnik 1.5 dCi 86KM 63kW
Rok produkcji 2004
Renault Megane II Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Na razie jest dobrze. Czasami czytając opinie innych osób można wywnioskować, że Megane to jakiś dramatyczny samochód. Nic tylko się psuje.Na pewno tak nie jest. Polecam silniki Diesla, jako bardzo oszczędne i sprawne. Dal mnie ideałem byłby silnik 1.9 - 125 KM. Na pewno należy popracować nad jakością wykończenia - te plastiki są do wymiany. W pracach nad nastepnym modelem niech księgowi z Renault łagodniejszym spojrzeniem popatrzą na elementy plastikowe. To taki mój skromny postulat, bo samochód jest naprawdę fajny i wogodny. Uważam, że jest to najładniejsze kombi w klasie kompaktów!!!!
Silnik o poj. 1,5 i mocy 82 KM jest w miarę elastyczny, jednakże nie ma co ukrywać, że przydałoby się więcej KM, szczególnie podczas wyprzedzania. Wydaje mi się, że ten sam silnik o mocy 105 KM jest lepszym rozwiązaniem. Ale zaznaczam, że 82 KM też jest ok, dla spokojnie jeżdżących "po emerycku" ;-)
Skrzynia spisuje się póki co ok. Biegi wchodzą bez większych zastrzeżeń.
Układ jezdny spisuje się dobrze. Nie miałem do tej pory żadnych problemów. Hamulce są fantastyczne. Samochód staje w miejscu więc trzeba się przyzwyczaić do ich charakterystyki i łagodnie się z nimi obchodzić. Co do reszty podzespołów trudno mi powiedzieć. Na przeglądzie nie stwierdzono nadmiernego zużycia.
Widoczność jest poprawna i nie mam zastrzeżeń.
Nie mam zastrzeżeń co do ergonomii , np. trzymanie boczne w fotelach jest super. Wszystko jest na swoim miejscu. Duży bagażnik w wersji Grandtour to ogromna zaleta. Mam małe dziecko i doceniłem go przy podrożach z wózkiem i innymi rzeczami.
Bez większych problemów.
Jest ok. Sporo miejsca z przodu a szczególnie z tyłu wygodnie się siedzi.
Tu muszę pochwalić. Wyciszenie silnika jest bardzo dobre.
Tu również chwalę. Zużycie w mieście ok. 5,7 l/100 a w trasie między 4,5 i 5 l. Raz udało mi się przejechać 1230 km i rezerwa dopiero się zapaliła.
Samochód kupiłem w lutym 2005 r., rocznikowo z 2004 r. Cena była promocyjna (63 tys. zł) w porównaniu z katalogową (77 tys. zł) więc cenę oceniam jako dobrą. Nie udało mi się znaleźć w tym czasie nowego samochodu (kombi z klasy compact) z silnikiem diesla i z tym wyposażeniem (confort) w takiej cenie. Na pewno trzeba się targować lub szukać "okazji" bo samochód jest wart uwagi.
Tu mam duży problem z oceną. Ponieważ samochód jest póki co niezawodny, ale dochodzące trzaski z kokpitu są bardzo denerwujące. Spotkałem się na Forum z opinią, że zachowują się jak grzechotki - coś w tym jest. Zgłaszałem problem w serwisie, tam wiedzieli o sprawie ale nic nie mogli z tym zrobić. Podejrzewam, że plastiki są za twarde i słabszej jakości. Za dużo jest elementów łączonych, które trą o siebie niemiłosiernie. Ponadto mam zastrzeżenia co do jakości wykończenia niektórych elementów, tj. podsufitki - przy gumie klapy bagażnika zaczyna odchodzić oraz obicie wewnętrzne w dwóch miejscach też się odkształciło. Generalnie mogłoby być lepiej.
Nie miałem poważnych usterek więc trudno cokolwiek powiedzieć. Sursum Corda!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 86KM 63kW [l/100km]

5,7