Lista ocen Renault Megane II Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW 2003-2008 (31) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Pod względem awaryjności samochód sprawuje się książkowo. Tzn. to co miało sie zepsuć lub należało wymienić to się stało. A były to następujące elementy: zawór egr, dolny lewy wahacz, lewy drążek stabilizatora, łożyska kolumny Macphersona i podnośnik do szyb (lewy). Z tym podnośnikiem to faktycznie trzeba uważać. Oryginalny kosztuje majątek:1250 zł. a zamienników nie ma. W tym całym ustrojstwie pada sterownik, który jest integralną częścią...
~Andrzej
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Wymiana podsufitki - wysuwała sie i leciutko zwisala (na gwrancji). skrzypiace hamulce - wlasciwie od nowości, kilka razy czyszczone, niepomagało - wymiana klockow/tarcz/i czegos co to trzyma - poprawiła znacznie komfort jazdy, ale teraz znów ciś słysze, ale znacznie ciszej (wtedy miałem wrażenie jakby stary Star hamował na startych klockach) - zrobione na gwarancji
~Deinek
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
często trzeba jeżdzic do serwisu aso z drobiazgami po roku poszedł przewód od ukł chłodzenia, żle przyklejono mi listwy aluminiowe na progach, a teraz widzę że btak mi dwóch elementów osłony silnika od strony podwozia i widać asfalt przy wymianie przewodu pewnie ktoś je skubnął
~Andriu
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Nie miałem do tej pory poważnych usterek. Nie wiem jak będzie dalej, ale 145 000 kilometrów to już przebieg przy którym można powiedzieć, że auto jest niezawodne. Wystarczy regularna kontrola serwisowa i nie oszczędzanie na drobiazgach.
~drwesto
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Przy -25st. na zewnątrz silnik odpala bez zająknięcia, nigdy nie zawiódł w trasie. W czasie przeglądu nie zauważono mokrej podłogi - chlupało w schowkach podłogowych jak w kałuży - uszkodzenie przewodu odprowadzającego od klimatyzacji.
~Marek z Poznania
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
po 40 tys. km wymiana klocków , przednia i tylna oś, filtr pyłkowy klimatyzacji trzeba wymieniać znacznie szybciej , ja wymieniam co 10- 15tys. km serwis proponuje filtry już od 28-, zł
~boloh@op.pl
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Wymiana na gwarancji klimy czas 1 dzień(dostał się liść do turbiny wiatraka i ją zablokował)-niezależna usterka nie wada fabryczna więc uważam że jakby jej nie było
~Robert
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Tak jak pisałem po 270 tyś padł kompresor klimatyzacji, a teraz zaczął mocno piszczeć wentylator powietrza zasysanego do wnętrza samochodu.
~Krzysiek-34
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
jak wyzej,moge dodac jeszcze, ze z drobniejszych napraw:wymiana kompresora od klimy na gwarancji. wymienialem tez gume ktora trzyma silnik.
~czesio
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Powtarzająca się usterka zaworu EGR. Za pierwszym razem czyśczenie po 2 miesiącach znowu wystąpiła usterka i czeka mnie prawdopodobnie wqymiana.
Renault Megane II Kombi