Lista ocen Renault Megane II (594) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 670 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Francik (frank8@poczta.fm)
Kombi 1.5 dCi 105KM 77kW
żadnych poważnych usterek. Ani razu samochód nie odmówił posłuszeństwa, ani nie stanął na drodze, tak, że trzeba było wzywać pomoc. Jak na samochód na \"F\", to rewelacja, wbrew obiegowym opiniom, które twierdzą, że samochody na \"F\", a w tym wszystkie francuskie, to \"szajs\".
~Dzidek
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Kolo zmiennych faz rozrządu - 4razy. Lozyska przedniego zawieszenia, drażki. Na plus dużu poziom bezpieczenstwa. Zostałem uderzony w tył przez rozpędzonego TIR-a. Drobne urazy. Autocasco pokrylo te kilkanascie tysiecy za naprawe. Ale teraz wszystko trzeszczy.
~almanzor
Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW
koło zmiennych faz rozrządu padło na gwarancji,zawieszenie z przodu wymienione na gwarancji,cewki wymienione,moduł UCH na gwarancji wymieniony,ogólnie nie jest najlepiej ,z pewna nieśmiałością należy przygotowywac sie do dłuzszych tras,średnio raz w roku poważniejsza awaria
~Deinek
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
często trzeba jeżdzic do serwisu aso z drobiazgami po roku poszedł przewód od ukł chłodzenia, żle przyklejono mi listwy aluminiowe na progach, a teraz widzę że btak mi dwóch elementów osłony silnika od strony podwozia i widać asfalt przy wymianie przewodu pewnie ktoś je skubnął
~Megan
Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW
uszkodzona skrzynia biegów,nieprofesjonalna naprawa-a własciwie niemoc naprawy przez autoryzowany serwis,wadliw konstrukcja tylniego zawieszenia,Renault twierdzi że to normalne ale dla mnie nie jest normalne to,że samochód z przednim napędem zdziera dwa razy szybciej tylnie opony
~Os
Hatchback 2.0 16V WT 134KM 99kW
Popsuły się: pompa paliwa, pompa wody, silniczek od podnoszenia tylnej szyby, tempomat, silnik tylnej wycieraczki, wspomaganie kierownicy. Z niewidomych przyczyn urwał się nieskorodowany tłumik, a wsteczny zaczął wchodzić z wielkim oporem. Padały cewki.
~podikar
Hatchback 1.5 dCi 80KM 59kW
przez 5 lat jazdy regeneracja łożyska alternatora 550zł, pompa wspomagania wymiana z robocizną 500zł i wymiana taśmy od Airbag kierowcy 150zł. Podsumowując we wcześniejszym VW Passacie co miałem to przez 2 lata jazdy zostawiłem w warsztacie 4500zł!!!
~Andriu
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Nie miałem do tej pory poważnych usterek. Nie wiem jak będzie dalej, ale 145 000 kilometrów to już przebieg przy którym można powiedzieć, że auto jest niezawodne. Wystarczy regularna kontrola serwisowa i nie oszczędzanie na drobiazgach.
~drwesto
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Przy -25st. na zewnątrz silnik odpala bez zająknięcia, nigdy nie zawiódł w trasie. W czasie przeglądu nie zauważono mokrej podłogi - chlupało w schowkach podłogowych jak w kałuży - uszkodzenie przewodu odprowadzającego od klimatyzacji.
~ziomooo
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
Z niezawodnością bywa róznie... największym utrapieniem są fotokomórki związane z nowym pomysłem dotyczącym otwierania auta na fotokomórke ze specjalnego pilota.... często się psują, oby nigdy sie nie zepsóły z dala od domu bo wtedy powrót może być drogi...