Ocena kierowcy - Renault Megane II Sedan

kwys, 6 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 2004
Renault Megane II Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Miejsce dla pasażerów - sporo, jak na tak małe auto. Dobrze wyregulowany ładnie chodzi, nie wydaje dziwnych odgłosów. Odpalanie przyciskie i hands free - oba systemy to rewelacja.
Układ elektryczny : Nieprzewidywalny
Zawieszenie : Nadsterowność, chociaż to nie usterka...
Inne : Ergonomia - masakra
Nie mogę się przekonać do tego samochodu. Zbyt wiele rzeczy mnie irytuje, chociaż bywa wdzięczne i posiada sporo zalet. Sęk w tym, że te irytujące powtarzające się drobiazgi powodują, że mu nie ufam.
Do miasta moc wystarczająca, ale apetyt na paliwo za wysoki, jak na "osiągi". Na autostradę za słaby. Zastanawiam się, gdzie się sprawdza - i nie wiem.
Często mam trudności z wrzuceniem biegów początkowych. Pomaga wrzucenie biegu przeciwstawnego (dla jedynki wsteczny, dla wstecznego jedynka). Jeśli na coś trzeba mieć sposoby, to nie świadczy o tym najlepiej.
Ładnie tłumi nierówności, ale przy prędkości powyżej 100 km/h robi się bardzo nadsterowny (aż strach ruszyć nawet leciutko ręką).
Do przodu i tyłu jest dobrze, ale lusterka boczne mają niezbyt szerokie pole widzenia. Trzeba na nie uważać.
Beznadziejnie zaprojektowane wgłębienia na kubki (za drążkiem biegów, bez patrzenia nie da rady trafić). Sterowanie radiem na kierownicy takie, że trzeba się gonauczyć na pamięć, bo go nie widać, a jak jest kierownica skręcona i widać, to nie wiadomo, który przycisk do czego służy (zresztą radia do tej pory nie umiem zaprogramować, choć wydawałoby się, że to musi być proste). Zmiana wysokości świateł umieszczona tak, że trzeba się nachylić, co na przykład na autostradzie bezpieczne nie jest.
Brakuje w najwyższej wersji wyposażenia podgrzewanej szyby i lusterek bocznych. Przednia szyba w deszczu mocno paruje.
Nie jest to Mondeo, ale jak na kompakt, nie jest źle.
Głośno w środku robi się już około 100 km/h. Przy 120 km/hbrozmawiać można tylko podniesionym głosem. Według mnie beznadzieja.
Dużo pali, porównywalnie z o wiele cięższym, i większym pojemnościowo Mondeo. Liczyłem na to, że jednak będzie oszczędniejszy, to był powód zmiany auta.
Nie zachwyca. Golf IV lepiej wykonany, a tańszy.
Mam go trzy miesiące i zaraz go będę wstawiał trzeci raz do serwisu. Coś piszczy w silniku, ale nie zawsze i nikt nie wie, co to. Automatyka wycieraczek wariuje. W drzwiach od strony kierowcy nie działa blokowanie z zewnątrz, treba zamykać auto od bagażnika. Poza tym skraplacz klimatyzacji robi kałużę na dywaniku pasażera. Aż jestem ciekaw, co będzie dalej.
Za krótko go mam, ale ten silnik jest podobno wytrzymały. Zobaczymy,jak np. zawieszenie. Tu się nie przyczepię. Gdyby tych mniejszych usterek było mniej...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 115KM 85kW [l/100km]

7,8