Ocena kierowcy - Renault Megane II Sedan

gruby_@onet.eu, 15 lat temu
Silnik 1.5 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2006
Renault Megane II Sedan 1.5 dCi 105KM 77kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : posiada w miarę mała jednostkę bo tylko 1,5 diesel a pomimo to potrafi zaskoczyć kierowce , naprawdę potrafi szybko pojechać
Układ elektryczny : przepalajace sie żarówki , i brak do stepu do nich ,zwlaszcza do przednich świateł , potrzeba miec albo bardzo chuda reke i strasznie gibka albo zrobierac przód auta aby wymienic żarówke od świateł mijania
Silnik : uszczelki pod wtryskiwaczami, nie sa dostepne osobno i nalezy zakupic caly zestaw wart okolo 300 zl
Inne : do usterek nalezy także sama obsługa w serwisie Renault ponieważ oszukuja klijentów np Antoni Łyko w krakowie , poprostu jeśli tam się oddaje auto do serwisu to trzeba nad nimi stać bo nigdy nie można byc pewnym że dany element prac został wykonany
samochód bardzo dobrze się sprawuje jak narazie , ale wiele problemów jest z serwisem , jak narazie nachodzą mnie same problemy z serwisem tego auta już próbowano wmawiać rożne rzeczy w serwisie Antoni Łyko w Krakowie , nie polecam tego serwisu obsługa jest w miarę miła ale jeśli chodzi o serwis to trzeba stać nad mechanikami aby dana czynność była wykonana poprawnie
pracuje dobrze , chodź nie obywa się bez problemów w moim 2 letnim aucie które ma 24tys przejechane strzeliły uszczelki pod wtryskiwaczami i nikt mi nie może wytłumaczyć czemu tak się stało w aucie 2 letnim. i największym minusem w tym aucie jest oczywiście serwis , nie dość ze drogo to jeszcze partacza sprawę.
ponieważ są problemy czasem z wbiciem 3 przy przechodzeniu z 2, a czasami z 1 na 2 nie wiem od czego to zależy
trochę denerwujący jest ASR jeśli chce się ruszyć w miarę dynamicznie wydaje okropny dźwięk i takie drgania dziwne, i minusem jest także to iż nie można go wyłączyć.
uważam wentylacje, klimę za bardzo dobra, posiadam wersje automatyczna , nie mam do niej zastrzeżeń przy wciśnięciu opcji z odparowywaniem szyb , szyby się odparowują bez problemu. chodź i tu nie obyło się bez kłopotów w serwisie nie wiem czy to jest możliwe żeby instalacja była nie szczelna a nagle jest szczelna , ale raczej nie jest to możliwe żeby w ciągu roku zeszło z instalacji ponad 600 gram płynu wniosek jest prostu po prostu nie dopełnili a wydruk dali od innego auta.
co do wyciszenia to mam duże zastrzeżenia ponieważ wydaje dziwne dźwięki z tylu kabiny jakieś trzaski świsty , a przy większych prędkościach na autostradzie wyraźnie słychać jak świszczy wiatr w kabinie

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 105KM 77kW [l/100km]

5,2