Ocena kierowcy - Renault Megane III Grandtour

Marek, 11 lat temu
Silnik 1.5 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2009
Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 105KM 77kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Renault zrobiło kawał œwietnej roboty. W zasadzie nie ma tu zbyt wielu rzeczy do, których można by się przyczepić. Auto zostało gruntownie zmienione wzgledem poprzedniej generacji, nie ograniczono się w tym przypadku do delikatnych zmian. Poprzedniej wersji nie przypomina ani z zewnątrz, ani wewnštrz i muszę przyznać, że różnica jest kolosalna. Moim zdaniem nazwa Megane, nie jest już adekwatna do tego modelu. Komfort podróży i wielkoœć bagażnika (a także agresywna sylwetka) wręcz zachęcajš do dłuższych podróży. Solidna konstrukcja powinna dobrze sprawdzić się jako auto rodzinne, pomimo tego, że należy w zasadzie do segmentu aut… klasy sredniej. JeŸdzi mi się tym samochodem naprawdę dobrze. Długo zastanawiałem się co kupić. Kandydatów było wielu: Ford Focus II, Opel Astra,Skoda, Nie wiem, czy wybierając którekolwiek z nich miałbym taką samą pewnoœć, że dobrze zrobiłem, bo o tym się już nie dowiem, ale jedno wiem na pewno: z Renault Megane III jestem więcej niż zadowolony! Auto w wersji podstawowej ma wszystko czego potrzebowałem, jest wygodne, ładne i mam nadzieję, że nowa niezawodnoœć będzie mi towarzyszyła jeszcze baaardzo długo. Wartym pochwały jest też zestaw audio. Gra nadspodziewanie przyzwoicie. Zarówno wysokie jak i niskie tony są czyste. Bas, dla zwykłego człowieka, także będzie wystarczający. Bardzo podoba mi się dyskretne umiejscowienie wejœcia USB i AUX, które dodatkowo zakrywane jest przez klapkę. Dzięki temu nic nie wystaje i nie ma możliwoœci zahaczenia . Obsługa zestawu jest niemal intuicyjna. Plastiki we wnętrzu są bardzo dobrze spasowane i wyglądają bardzo estetycznie mimo 106 tys km nic nie skrzypi , co wżniejsze nic nie nawalilo ( czy to francuz ? ) Auto wersi Grandtur idealnie nadaje się dla rodziny 2 + 2 a nawet 2 + 3. Polecam nowe Renault Megane III ale nie namawiam każdy ma swoj rozum i niech sam decyduje ja nie wieże w stereotypy o wspaniałych niemcach , bajki zostawiam dzieciom ( i frajerom )
Gdyby auto było ze 100 kg lżejsze, to ten silnik byłyby tu idealny, bo troszkę więcej dynamiki przy niższych obrotach by mu się przydało. Jednak od czego jest redukcja biegu:) Nic nie trzęsie, czy szarpie nawet przy wrzuceniu zbyt wysokiego biegu. Włączenie „czwórki” przy 30 km/h skutkuje tylko tym, że będziemy się powoli się rozpędzać, silnik nie będzie tu protestował w odczuwalny sposób. Więcej niż zadawalajšcy jest też dla mnie jego apetyt na paliwo 5 l miasto.
Lewarek chodzi bardzo płynnie, jego skok jest krótki i biegi wbijają się zdecydowanie. W zasadzie nic tu nie haczy, ani zgrzyta. Jedynie kiedy auto jest zimne to coś tam nie dziala jak trzeba.
Zawieszenie według konstruktorów, pewnie miało mieć sportową charakterystyke , ale klienci tego auta raczej od Meganki tego nie oczekują ( poszli więc na kompromis niby twarde ale ikonfortowe). W sumie na zakrętach nie odczuwam mocnych przechyłów, mógłbym po tym spodziewać się, że na nierównoœciach będzie mocno trzęsło, jednak nic z tego.
W zasadzie jest więcej niż dobra. Do przodu i na boki wręcz wyœmienita, a kiedy nauczymy się korzystać z lusterek, przy parkowaniu, stwierdzimy, że widocznoœć w tym samochodzie jest nawet bardzo dobra i manewrowanie nim, zarówno na parkingu, jak i na szosie to bułka z masłem.
wszystko jest tu na miejscu i nie wymaga szukania.
Szybko się nagrzewa, pierwsze ciepłe podmuchy w zimie czuje już paru chwilach jazdy. Z chłodzeniem też Ÿ nie jest żle klima dziala momętalnie.
Nie ma tu, na co narzekać. Zarówno kierowca, jak i pasażerowie powinni być zadowoleni. W 4 osoby można jechać w naprawdę długą podróż, nie narażając się na ogólne zdrętwienie. Nad głową, oraz w nogach jest luz, nawet przy wysokich osobach.
Rewelacji może i nie ma, ale Ÿle też nie jest. Rozgrzanego silnika na postoju nie słychać. Największy przyrost decybeli dochodzących z silnika występuje na początku wzrastania obrotów potem cisza.
spalanie to sama przyjemność miasto 5.0 litra na 100km trasa 4 -4.5 litra
cena takiego samochodu jest OK
mimo 106 nic, tylko raz zawieszenie naprawiane ale to przy tym przebiegu normalne ( dodatkowo zawieszenie jest super tanie drążek 35 zl wahacz 200 kapletny )
NIC

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 105KM 77kW [l/100km]