Ocena kierowcy - Renault Megane IV Grandcoupe

Silnik 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Rok produkcji 2018
Przebieg: 1 000 tys. km
Renault Megane IV Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Jeździłem już wieloma autami i nie przypuszczałbym wcześniej, że nowe Megane czwartej generacji będzie tym najlepszym :) Auto zakupiłem jako nowe z wyprzedaży poprzedniego rocznika w wersji Winter edition. Generalnie na wyposażeniu ma wszystko co potrzebuję: nawigację, start&stop, skórzana kierownica, automatyczny ręczny, oświetlenie Led, czujniki oświetlenia i deszczu, przyciemniane szyby, kartę handsfree, R-link i naprawdę wiele innych rzeczy. Jako główne zalety wymienię trzy rzeczy: wygląd, silnik i fotele. Auto w kolorze brązowy Vison z oświetleniem Led robi naprawdę wrażenie i moim zdaniem linia nadwozia będzie świeża jeszcze przez długie lata. Silnik na papierze może nie wygląda imponująca bo jest to 1.33 Tce z 115 km. W rzeczywistości auto idzie jak marzenie a co najlepsze przy tym to bardzo niskie zużycie paliwa. Co do foteli to jestem wybredny pod tym względem i miałem już kilka aut w których czekałem tylko żeby skończyć jazdę bo siedziało się jak na krześle. Tutaj wyprofilowanie fotelu to po prostu bajka. Długie trasy nie męczą i generalnie wszystko pasuje. Oczywiście nie ma róży bez kolców i jakieś drobne mankamenty się zdarzają jak na przykład lekko trzeszczące plastiki, ale które auto dzisiaj nie ma tego na standardowym wyposażeniu ;) Generalnie polecam zakup tego modelu właśnie jako GrandCoupe, ja nie wyobrażam sobie innego auta na następne lata :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 TCe FAP 115KM 85kW [l/100km]

7,2