Ocena kierowcy - Renault Megane IV Grandcoupe

Silnik 1.6 SCe 114KM 84kW
Rok produkcji 2018
Renault Megane IV Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Małe spalanie w porównaniu do wielkości auta
Zawieszenie : Wada fabryczna stabilizatorów, temat sprawnie rozwiązany przez serwis
Auto posiadam od 2018r Przejechałem nim 40tyś km. Jeżeli chodzi o wady auta to mogę wymienić dwie 1. Wadliwe łączniki stabilizatorów kół przednich jest to wada fabryczna tego modelu. Najpierw awarii uległ prawy łącznik przy przebiegu 15 tys. Następnie lewy przy przebiegu 20 tyś. Łączniki zostały wymienione w ramach gwarancji. Po wymianie problem nie występuje. Wg. opinii serwisu łączniki zostały poprawione przez producenta. 2. Kolejną usterką jaką miałem w swoim modelu było spasowanie drzwi względem nadwozia. Drobna rzecz ale powodowała dyskomfort podczas jazdy z uwagi na szum wiatru. Problem został zgłoszony w ramach naprawy gwarancyjnej i sprawnie rozwiązany. Ogólnie auto bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Silnik 1.6 nie porywa swoimi osiągami ale rekompensuje to bardzo przyzwoitym spalaniem. Przy trybie mieszanym wynik 6.5l jest normalny do osiągnięcia. Przy dynamicznej jeździe autostradą tempomat 160 spalanie 7.5-8l. W mieście spalanie już rośnie znacznie ok8-9l ale to wydaje się normalne przy tych gabarytach auta.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 SCe 114KM 84kW [l/100km]

6,7