Ocena kierowcy - Renault Megane IV Grandtour

Paweł, 2 lata temu
Silnik 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Rok produkcji 2018
Renault Megane IV Grandtour 1.2 Energy TCe 130KM 96kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Po 1.2 turbo nie spodziewałem się się wiele a dostałem sporo. Przy małych przebiegach to całkiem dobre rozwiązanie.
Jeździ się całkiem dobrze, To niezłe auto ale ASO to tragedia. Przy zakupie auta trzeba o tym pomyśleć. Zgodnie z zasadą 1-sze auto kupujesz w salonie kolejne w serwisie... Kolejne będzie innej marki.
Dostałem więcej niż oczekiwałem. Przy miejskiej jeździe rewelacja. Dynamika dobra, jest cicho, spalanie całkiem przyzwoite.
Na gwarancji wymienione łączniki stabilizatora (16tyś przebiegu). Bez szału ale chociaż nie było spychologi.
Tragedia. Dostaniesz kamyczkiem zrobi się odprysk i odpada "klar" kawałkami, lakiernik mówi "baza przegrzana klar się nie związał i odpada" . Gwarancja ... zapomnij. Ma odpadać ciesz się ,że tylko lakier .... Kierownik ASO Nawrot poleca lakier do paznokci dla zabezpieczenia odprysków lakieru i polecam stosować się do rady bo na gwarancję liczyć nie można. Pierwsze moje auto które po uszkodzeniu od kamyka gubi lakier. Kupisz auto u autoryzowanego dealera na gwarancji fabrycznej i pokazują Ci środkowy palec... Ciekawe podejście.
Wybieranie głosowe, działało w miarę poprawnie do czasu aż nie zalogowałem się na stronie renault i nie ściągnąłem aktualizacji ( po podaniu VIN -aktualizacja dla tego modelu). Po instalacji jest dużo gorzej. Ciężko jest gdzieś zadzwonić , do książki dochodzi bezbłędnie potem nie jest w stanie rozpoznać nazwy kontaktu. Może kolejna aktualizacja to poprawi.
Klimatyzacja działa max godzinę potem się wyłącza. ASO Nawrot twierdzi, że robi to by aby schodzić sprężarkę a potem się włącza normalnie. Zgadza się tylko wyłączanie. Włączyć się już nie chce. Po gwarancji za opłatą pewnie znajdą przyczynę. Teraz zapomnij. Da się z tym żyć, wystarczy pamiętać aby po 30-40 min wyłączyć klimatyzację odczekać 5 min i włączyć ponownie wtedy działa. ŻENADA tyle powiem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 Energy TCe 130KM 96kW [l/100km]

5,8