Ocena kierowcy - Renault Megane IV GT Grandtour

Silnik 1.6 TCe 205KM 151kW
Rok produkcji 2017
Renault Megane IV GT Grandtour 1.6 TCe 205KM 151kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Inne
Auto ogólnie oceniam bardzo pozytywnie. Są pewne szczegóły które można by poprawić ale w kwestii cena/jakość myślę że wszystko się zgadza. Stylistyka mi osobiście bardzo się podoba, jakość wykonania też jest na dobrym poziomie (nie jest to premium ale też tyle nie kosztuje). Koszty utrzymania tego samochodu są rozsądne.
Dynamika jest wystarczająca czy do jazdy po mieście czy na trasę. Minusem silnika jest dosyć duży apetyt na paliwo. Jazda po mieście w godzinach szczytu to 11-12l/100km, w trasie jest trochę lepiej o ile jeździ się spokojnie (ok 8l/100km), jeśli nie to 12/100km można przekroczyć.
Póki co nie miałem problemów ze skrzynią biegów. Jedyny mankament to że potrafi czasem szarpnąć przy zmiana biegu 1 na 2 przy niskich temperaturach.
Moje odczucia są pozytywne. Układ jezdny sprawuje się dobrze samochód prowadzi się pewnie więc nie mam nic do zarzucenia. Zawieszenie nie jest za twarde ani za miękkie więc w sam raz.
Widoczność do przodu bardzo dobra. Obraz z kamerki cofania wyraźny w dzień i w nocy. Czujniki parkowania działają jak należy. Z systemu parkowania nie korzystam na co dzień ale gdy testowałem to potrafił zaparkować całkiem dobrze :)
Ogólnie jest ok choć można by się przyczepić do kilku drobiazgów. Np umieszczenie włącznika tempomatu między siedzeniami wg mnie nie jest najlepszym pomysłem, lepiej gdyby był pod ręką np na kierownicy. Przełącznik profili jady między siedzeniami służy do włączenia ekrany zmiany profilu. Kilkukrotne naciskanie nie zmienia profilu trzeba go wybrać na ekranie. Dobrze że sterowanie temperaturą odbywa się za pomocą fizycznych pokręteł bo szybka zmiana nawiewów na ekranie podczas jazdy nie jest już taka prosta.
Chłodzi lub grzeje jak powinna więc nie ma o czym pisać :)
Po przesiadce z Opla Insignia SportsTourer nie odczułem żebym miał mniej miejsca mimo iż samochód jest ok 20 cm krótszy. Spodziewałem się że tego miejsca będzie mniej ale jak dla mnie jest wystarczająco aby 4 osoby podróżowały komfortowo. Pozytywnie zaskoczył mnie bagażnik który jest całkiem pojemny.
Przy większych prędkościach trochę szumi ale to wszystko zależy do jakiego samochodu się porównuje, jak do klasy premium to mogło być lepiej ale wg mnie jest ok.
Koszty utrzymania są na rozsądnym poziomie. Posiadanie wersji GT nie wpływa na wyższe koszty serwisu (przynajmniej nie zauważyłem aby coś kosztowało mnie więcej niż w przypadku zwykłej meganki).
Stosunek jakość do ceny jest na dobrym poziomie. Samochód wygląda atrakcyjnie, prowadzi się dobrze, ma też najważniejsze wyposażenie. Oczywiście można by dorzucić kilka rzeczy które nie są dostępne np elektryczne otwieranie klapy bagażnika czy elektrycznie sterowane fotele.
Drobne usterki w moim modelu to: - wymiana łączników stabilizatora które hałasowały - wymiana pocącej się rury intercoolera Obie naprawy na gwarancji.
Poważnych usterek brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TCe 205KM 151kW [l/100km]