Ocena kierowcy - Renault Megane IV Hatchback 5d

Igor, ponad rok temu
Silnik 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Rok produkcji 2019
Renault Megane IV Hatchback 5d 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW 2018-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprawdę rewelacja. Idealny do codziennej jazdy.
Silnik naprawdę daje radę. Większość 2 litrowych silników nie daje mu rady. Przy komplecie pasażerów troszkę czuć spadek mocy. Jednak mimo wszystko silnik to chyba jeden z najmocniejszych punktów tego auta. Spalanie przy dojeździe do pracy 12 km nie przekracza 6 litrów. Przy wskazaniu komputera należy dodać 0,5 ltira. Na trasie przy jeździe do 110 km/h potrafiłem zejść do 4.4l/100 km. Na autostradzie spalanie 6.0-6.5l/100km
Działa bez zarzutów, każdy bieg wchodzi płynnie i bezproblemowo.
Pomimo tego, że zawieszenie jest stosunkowo miękkie samochód dobrze trzyma się zakrętów. Kierowca czuje auto.
Póki co bez zarzutów.
Tylna szyba troszkę mała.
Prosty w obsłudze panel.
Zarówno klimatyzacja i ogrzewanie działają bezproblemowo.
Na przednich fotelach bardzo dużo miejsca. Na tylnej kanapie nie podróżuje ale z tego co słyszałem od pasażerów mogłoby być troszkę więcej miejsca.
Samochód naprawdę dobrze wyciszony. Lekko słyszalne szumy dopiero powyżej 140km/h
Po przejechaniu 30 tys km. Nie dołożyłem do niego ani złotówki.
W tej cenie zastanawiałem się pomiędzy Megane a Astrą K. Wyboru nie żałuję i ponownie wybrałbym Megane.
Przy przebiegu 20 tys km lekkie stuki z przedniego zawieszenia. Okazało się, że niektóre przypadki mają wadliwy smar na przedniej półosi napedowej. Po ponownym nasmarowaniu w ramach gwarancji problem zniknął i do tej pory się nie pojawił ponownie. Podobna sytuacja przy drążku kierowniczym przy 30 tys km. Pan psiknął jakimś magicznym sprayem i problem zniknął. Jakieś tam drobiazgi się przydarzyły ale nie skutkowało to żadną poważną usterką. W ramach gwarancji wszystkie problemy zostały usunięte
Na szczęście brak i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW [l/100km]

6,1