Lista ocen Renault Megane IV Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW 2016-2018 (15) - Silnik

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Z uwagi na małe przebiegi roczne (ok. 12 tys km/rok), przy wyborze nowego samochodu kierowałem się przede wszystkim rodzajem silnika: musiał to być silnik benzynowy wolnossący o mocy > 110 KM i momencie obr. > 150 Nm. Silnik Renault 1.6 Sce 115 (ozn. fabr. H4M) jest zmodyfikowanym silnikiem Nissana HR16DE, sprawdzonym już w kilku modelach Dacii. Ma dobre "brzmienie", pracuje równo i cicho. Na razie nie przekraczałem 3,5 tys....
~MZ
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Jeździłem parę lat temu autem z silnikiem 1.6 i dynamika wolnossących 1.6 jest raczej podobna we wszystkich markach. Nie jest to silnik z turbo, gdzie gdy przyjdzie nam depnąć to auto ma duży zryw. Na plus kultura pracy - jest przez większość część jazdy (do 140 km/h) bardzo cicho, dodatkowym atutem jest elastyczność i nie trzeba za często zmieniać biegów. Spalanie - około 7.5l przy jeździe mieszanej (50% miasto, 50% trasa) z włączoną...
~Davidien78
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Głośny, brzęczący, stukający. Słaba kultura pracy. do 2tys obrotów jest ok, powyżej 2,5 tys obrotów w komorze silnika słychać stukotania, Irytuje to nie do zniesienia. Stukotania nasilają się przy rozgrzanym silniku. Oprócz tego słychać lekkie brzęczenie na wyższym biegu i niższych obrotach. Dość paliwożerny, miasto 10 l/100. Specjalnie kupiłem silnik wolnossący aby nie mieć z nim problemów, a tu taki Zonk.
~Marek
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Na zimnym silniku podczas przyspieszania samochód nie równo przyspiesza, jest odczuwalne falowe przyspieszanie zwłaszcza od 1-3 biegu, ale po przejechaniu 2 km wszystko wraca do normy, samochód dość żwawy jak na 115 KM, średnia spalanie ok 6.5 L w cyklu mieszanym 70% wieś, 30% miasto
~pawel182
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Nie jest może demonem mocy i osiągów jednak to poczciwy wolnossący silnik, który ma całkiem przyjemną charakterystykę. Według mnie jest bardziej niż wystarczający, a przy tym cechuje się umiarkowanym zużyciem paliwa.
~maszekto
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
1,6 nie jest może demonem prędkości i przyspieszania ale dla mnie w zupełności wystarcza , przy predkościach 130-150km/h zdecydowanie ciszej niż w moim poprzedniku Hyundai i30
~Jam
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Klasyczny silnik wolnossący. Nie ma turba więc przy wyprzedzaniu trzeba kręcić na obroty, wtedy nawet żwawy. Minusem jest, że szarpie gdy zimny.
~tomekl82
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Jak na miasto (90% mojej jazdy) to silnik jest wystarczający. Mógłby mieć trochę mniejszy apetyt na paliwo ale nie jest tragicznie.
~Rozczarowany
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Silnik do spokojnej jazdy po mieście .Niestety nie trzyma obrotów czasami mocno szarpie
Dziennik kosztów dla Renault Megane IV Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
~Domestos
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
silnik nieskomplikowany, dość wytrzymały, względnie oszczędny
Renault Megane IV Hatchback 5d