Lista ocen Renault Megane IV Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW 2016-2018 (16) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Biegi wchodzą łatwo i przyjemnie, lecz podczas przyspieszania i zmiany biegu z 1 na 2 wystepuje szarpnięcie bo puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu i jest odczuwalne wyhamowanie samochodu. Brakuje 6 biegu co w obecnych czasach uważam za dużą wadę.
~MZ
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Miłe zaskoczenie, skrzynia biegów jest bardzo elastyczna i już od niskich prędkości obrotowych możemy przyspieszać bez problemu. Podoba mi się również sprzęgło, które nie ma dużego oporu i nie musimy się gimnastykować by je wcisnąć.
~Andrzej
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Manualna 5 - biegowa - wg mnie jest poprawnie zestopniowana. W Clio-3 w mieście czasami pomijałem 3-ci bieg, tutaj nie mam takiej potrzeby. Biegi na początku wchodziły trochę ciężej, teraz po miesiącu jest już OK.
~Domestos
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
5-biegowy manual to w tym przypadku klęska. Nie tylko, że "R" jest skonstruowany totalnie do kitu (nieanatomicznie), to jeszcze przełożenia ... powyżej 120 km/h i obrotomierz leci +nieskończoność. Powtarzam: KLĘSKA.
~Davidien78
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Biegi chodzą poprawnie. Trochę ciężko wchodzi wsteczny, lewarek ma za małą dźwigienkę do wstecznego biegu przez co wysuwa się ona spod palców. Może to kwestia przyzwyczajenia.
~tomekl82
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Tutaj się trochę rozczarowałem. Mało precyzyjna i mam wrażenie, że na zimnym oleju pracuje lepiej niż po rozgrzaniu.
~pawel182
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Działa precyzyjnie i dobrze. Przy 3000obr/min na liczniku mamy ok 110km/h Mogłaby jednak mieć 6-sty bieg
~Jam
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Czasem brakuje 6 biegu, ale nie wiem czy to wada czy cecha. Pozatym jak najbardziej ok.
~maszekto
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
czasem jedyneczka się zablokuje i nie chcę wejść a tak ogólnie ok
Dziennik kosztów dla Renault Megane IV Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
~Rozczarowany