Ocena kierowcy - Renault Megane IV Hatchback 5d

Silnik 1.6 TCe 165KM 121kW
Rok produkcji 2018
Renault Megane IV Hatchback 5d 1.6 TCe 165KM 121kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny o malym apetycie na paliwo
Układ elektryczny : Brak usterek, autko po prawie 3 latach jest jak nowe, tylko glosnik pasazera ma leciutki rezonans przy mega niskich tonach ktory kilka razy zauwazylem w piosence
Autko sprawuje sie swietnie, kupione nowe (leasing wlasnie sie konczy) i ciezko bedzie mi sie z nim rozstawac..
Zazwyczaj jezdze w trybie neutralnym, auto zachowuje sie wowczas nadzwyczaj poprawnie i spokojnie, po przelaczeniu na tryb sport i kierownica (twardnieje) a silnik ciagnie obroty na czerwone pole co daje jakis smaczek sportu bo taki malutki silniczek wtedy nawet slychac
Edc automat dwusprzeglowy Jak wyzej... Na trybie sport ciagnie obrotomkerz sporo w gore i czasem mam wrazenie ze zbyt przeciaga wrzucenie biegu w gore. Przy spokojnej jezdzie zmiana odbywa sie bardzo plynnie i komfortowo. (Nie mam lopatek) polegam na komputerze, co wrzuci tak jade
I tutaj zaskoczenie, mimo wersji GT Line i bardzo sportowego pazurka, auto wyglada fenomenalnie (to zasluga felg 18 i opon o bardzo niskim profilu) jak na takie male autko.. samo kolo zatem nie wybiera zbyt wiele nierownosci, natomiast zawieszenie mam wrazenie ze jest miekkie i to polaczenie jak dla mnie robi ogromna robote. Wyglad powala a komfort jest zachowany. Mimo lekkiej wychylki bocznej na zakretach mi podoba sie to polaczenie kol i zawieszenia, jest kompromis..
Zalezy od gustu oczywiescie, ja kupowalem wyprzedaz rocznika i moj stal gotowy na salonie wiec nie mialem duzego pola wyboru. Jestem jednak zadowolony z wygladu, nie wykrylemmzadnych usterek czy uchybien produkcji.
To zawsze oceniam troszke stronniczo bo do kazdej widocznosci mozna sie przyzwyczaic, ostatnio jezdzilem corvette c7 gdzie widocznosc jest jak z jakiegos okienka w czolgu i tez dalem rade, kwestia przyzwyczajenia
Wielki minus za obsluge nawiewow, wentylacji, zmiane ustawien oswietlenia, trybu jazdy, ogolnie wszystkiego co trzeba zrobic z pozycji ekranu... Dramat. Dogrzebanie sie do interesujacej nas funkcji graniczy z cudem i zajmuje sporo czasu. Plus ze chociaz radio mozna z kierownicy zmienic lub podglosnic...
Ogolnie nie mam wiekszych zastrzezen, poprostu dziala... Bez fajerwerkow, auto w zimie wolno sie nagrzewa w porownaniu do astry h cabrio (moj drugi samochod) to renault nagrzewa sie 3x dluzej
Ja lubie autka ktore mnie otaczaja, tydzien temu testowalem do zakupu nowe bmw 5 i auto bylo dla mnie zbyt duze. Zdecydowalem sie na zamowienie do producji nowej bmw 3 wlasnie z uwagi na to ze byl mniejszy i lepiej sie w nim czulem.
Samochod jest wyciszony zgodnie z jego klasa, sluchac szum szerokich kol na autostradzie powyzej 130 duze lusterka tez daja o sobie znac. Przy trasach mieskich jest mega cichy i po miescie jest bardzo komfortowo, nie slychac silnika przy spokojnej jezdzie
Warto dokupie pakiet serwisow, wtedy mamy 5 lat bezkosztowych w uzytkowaniu pojazdu (jak kupuje sie nowy) ja nie odnotowalem zupelnie zadnych usterek, a na stacji benzynowej nie zostawiamy sporo.. moje realne spalanie 8 miasto 6 trasa (120km/h) na tempomacie
Udalo mi sie kupic wyprzedaz rocznika, uwazam ze NIC lepszego nie ma na rynku z dosc mocnym silnikiem i oferujacego taki piekny design zarowno wewnatrz jak i na zewnatrz. GT line. Zwykle szalu nie robia oczywiscie ale tak jest w kazdej marce ze te sportowe dodatki calkowicie zmieniaja autko.
Brak usterek i niespodzianek, chociaz glosnik pasazera ma leciutki rezonans jak sa bardzo niskie tony w piosence
Brak usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TCe 165KM 121kW [l/100km]