Ocena kierowcy - Renault Megane IV Hatchback 5d

Silnik 1.6 dCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2017
Renault Megane IV Hatchback 5d 1.6 dCi 130KM 96kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny.
Karoseria : Pokrywa bagażnika.
Po ukazaniu się Megane 4 samochód ten od razu zwrócił moją uwagę. Wygląd zewnętrzny - rewelacja. Wybrałem wersję GT-Line z dość dobrym wyposażeniem. Jest w opcji full LED, manualna skrzynia 6 biegowa. Po sześciu miesiącach użytkowania i przejechaniu 11 tys km po różnych drogach mogę stwierdzić, że : Na plus : - silnik - rewelacja. Dynamiczny, zapewnia super wrażenia z jazdy. Wprawdzie dane fabryczne dotyczące spalania to bzdura (w cyklu mieszanym na dystansie około 2000 km nie udało mi się zejść poniżej 5,5 l) ale nadmiernie paliwożerny to on nie jest. Przy dość dynamicznej jeździe w cyklu mieszanym - około 6 litrów/100km. - wygląd zewnętrzny - o gustach się nie dyskutuje, ale dla mnie rewelacja. Zwłaszcza w wersji "letniej" na felgach 18. - układ jezdny - samochód prowadzi się bardzo dobrze, środek ciężkości nisko, więc jedzie jak przyklejony do jezdni. - przednie światła LED - polecam wszystkim. Warto dopłacić do tej opcji wyposażenia (ja miałem w cenie), bo widoczność w światłach mijania po prostu doskonała. Na minus : - klapa bagażnika - w czasie deszczu czy po myciu samochodu otwarcie pokrywy bagażnika powoduje wlanie się części wody do środka. - dostęp do regulacji wyposażeniem samochodu (dmuchawa, system nawiewu itp.). Małe ikonki na centralnym wyświetlaczu powodują, że aby dokonać zmian należałoby się zatrzymać, bo trudno trafić we właściwą ikonkę. - zmiana ustawień - ustawiając tryb SPORT lub PERSON po wyłączeniu silnika pojazd zawsze wraca do trybu NEUTRAL. Nie udało mi się odnaleźć sposobu na ten problem. - słabe ogrzewanie - przy temperaturach około -5 stopni C żeby jako tako zagrzać samochód trzeba przejechać co najmniej 10 km. Gdybym jeszcze raz miał kupować ten samochód to przydałoby się mieć w nim automatyczną skrzynię biegów, kamerę cofania (widoczność do tyłu z miejsca kierowcy taka średnia).
Dynamiczny i w miarę oszczędny.
Zestrojona dobrze.
Samochód prowadzi się dobrze,.
Minus jedna gwiazdka za pokrywę bagażnika i kapiącą z niej do środka pojazdu wodę.
Słaba widoczność do tyłu.
"Trudny" dostęp do ikonek na centralnym wyświetlaczu - małe i trudno w nie trafić.
Mogło by być lepsze - przy ujemnych temperaturach trudno zagrzać samochód
Najczęściej jeżdżę sam i dla mnie samochód jest wygodny. Co jakiś czas zabieram żonę i ona też nie narzeka (a jest wymagająca).
Bez uwag.
Jak na razie pozytywnie, zobaczymy co będzie jak dojdą przeglądy.
Do ideału trochę brakuje.
Co jakiś czas (rzadko) przestają działać świece żarowe - do naprawy przy pierwszym przeglądzie.
Nie było, mam nadzieję, że tak będzie nadal.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 dCi 130KM 96kW [l/100km]

5,2