Ocena kierowcy - Renault Modus Hatchback

Raul, 12 lat temu
Silnik 1.2 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2008
Renault Modus Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Całkiem komfortowe zawieszenie. Bardzo odporny na mróz a to przcież francuz.
Auto zakupiłem w Niemczech od dealera jako demówkę. Silnik podstawowy ale za to bogate wyposażenie - szklany dach, ESP, komplet poduszek, doświetlanie zakrętów, pakiet chrom itp. Modusa poliftowego kupiłem dla zony na dojazdy do pracy i do wożenia dziecka po mieście. W tej roli sprawdza się całkiem dobrze. Nie jest to jednak minivan ale raczej miejskie autko z wysoką pozycją za kierownicą jak lubią kobiety.
Nadaje się do bardzo spokojnej jazdy po mieście, nagłe przyspieszenia i szybka trasa to nie jego żywot. Świetnie pali na mrozie przy minus 25 to dla niego żaden problem - zapala od razu bez protestowania. jest też bezawaryjny jak dotąd.
Normalnie jak w samochodzie ani źle ani dobrze, ja żadnych zastrzeżeń nie mam.
Jak na takie małe miejskie autko jest dobrze. dziury wybiera OK, na szybkich łukach nie wiem bo auto praktycznie nie wyjeżdża z miasta. Jest dobrze.
Wysoko się siedzi i wszystko dobrze widać. Przedni słupek jest szeroki trzeba uważać na pieszych. Lusterka mogłyby być większe.
Calkowicie bez zastrzeżeń. Centralnie umieszczony licznik spełnia swoje zadanie i jest czytelny.
Zimą dobrze grzeje, latem klima daje radę choć nie jest tak wydajna jak w naszym drugim aucie znacznie wyższej klasy.
Przód ok - co ważne jest szeroko. Tył niestety jest źle - mało miejsca na nogi. Dla dzieci w foteliku ok ale przednie fotele non-stop zapaprane od butów dziecięcych. Wersje poliftowe nie mają przesuwanej tylnej kanapy, co uważam za wtopę producenta. Przód ok, tył siara.
Na codzień jeżdżę autem klasy średniej wyższej wiec dla mnie w modusie cicho nie jest. Oczywiście nie jest to hałas i można spokojnie wytrzymać.
To wiele zależy od nogi kierowcy. Żona jak to kobitka o eko drajwingu nie słuszała więc jeździ jak jeździ: 1 mocno w gaz, 2 tak samo. W mieście zimą przy takiej jeździe modus wciąga spokojnie 9 litrów co jest dla mnie szokująco wysokie, latem spalanie spada do 8 litrów. Kiedy przez jakiś czas ja nim jeździłem latem po mieście można zejść do nieco ponad 7 litrów. trasa nie wiem bo nie jeździmy tym autem poza miasto.
Kupiłem go jako roczny democar w niemieckim salonie z solidnym upustem. Jako nowy na fakturze kosztował prawie 15 tys Euro i tyle wart oczywiście nie jest.
Przez ostatnie dwa lata nic się nie dzieje, nawet zawieszenie daje radę na miejskich drogach.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 16V 75KM 55kW [l/100km]