Ocena kierowcy - Renault Modus Hatchback

Silnik 1.2 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2006
Renault Modus Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Auto kupione i użytkowane głownie przez żonę. Plusy: -Genialna widoczność i pojemność wnętrza. Liczne schowki. Siedzi się bardzo wysoko bardzo łatwo wsiada/ wysiada. -Przestrzeń w środku, szczególnie nad głowa rewelacyjna. Miejsca na nogi sporo, ale tylko wtedy gdy przesuniemy kanapę do tyłu. - rewelacyjna zwrotność. Nie miałem nigdy okazji jeździć autkiem, którym się przyjemniej parkuje. - Trwały i prosty silnik. W moim odczuciu mógłby palić mniej, ale przy tej masie pojazdu i oporach powietrza jakie stawia nie ma tragedii. - karoseria i powozie. Zero oznak korozji. Świetne blachy. - proste i dość wytrzymałe zawieszenie, brak słabszych punktów w dość prostej budowie auta. - świetne wyposażenie. W podstawie było 6 poduszek. Ja mam składane i regulowane lusterka, automatyczną klimatyzacje, abs i pełną elektrykę szyb. Wszystko sprawne. Minusy: -skrzynia biegów. biegi lekko haczą. Skrzynia jest zestopniowana tylko pod miasto. Krótkie biegi, co prawa ułatwiają sprawne ruszanie, ale w trasie jest tragicznie. Jazda powyżej 100 km ze względu na wysokie obroty to dramat dla uszu. - kultura pracy silnika. Niestety, dość stara konstrukcja z lat 90, nie brzmi idealnie, w dodatku przy mocniejszym obciążeniu lubi wpadać w wibracje. - układ jezdny. Bardzo komfortowy, niestety lubi podskakiwać na nierównościach i zbytnio wychylać się przy szybszych zakrętach. Kierownica kręci się bardzo lekko, dla ruchu miejskiego duży plus. W trasie jest to trochę uporczywe. - drobnostki typu utrudniona wymiana żarówek, padające podnośniki szyb, konieczność częstej regulacji luzów zaworowych przy instalacji LPG. - do prostej wymiany akumulatora lub wymiany filtra powietrza trzeba demontować całe podszybie. Trwa to dla wprawionych 5 minut, ale nie jest to niczym przyjemnym. Za całokształt daje 4. Jako autko stworzone do miasta idealne. W trasie nie nadaję się do jazdy powyżej 100km/h. Ocynkowana karoseria i proste w konstrukcji auto. Szybko nie zardzewieje, prędzej padnie silnik :) Jeżeli jesteś osobą która lubi lekką i spokojną jazdę, głownie po mieście to polecam.
wymianiłem map sensor, czujnik temperatury dolotu, podnosnik szyby.
Padł wyprzęgnik, ale przy okazji rozbierania postanowiłem wymienić komplet sprzęgła, które już i tak brało bardzo wysoko.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 16V 75KM 55kW [l/100km]

6,7