Lista ocen Renault Modus (52) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 55 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Stanisław
Hatchback 1.5 dCi 85KM 63kW
Bardzo źle opracowany już w fazie projektowania dostęp do podstawowych urządzeń. Wymiana żarówki to koszmar w serwisie to koszt ok 250 zł! Dostęp do skrzynki akumulatora fatalny - (wyjmowałem w zimie przy 12 stopniowym mrozie) trzeba odkręcić dwie maskownice i mieć długi śrubokręt (torks oczywiście) żeby odkręcić mocowanie - zakręcenie tego to lekcja cierpliwości i opanowania. Drugi koszmar z jakim się spotkałem to podnośnik lewej...
~Pasta
Hatchback 1.5 dCi 85KM 63kW
Jak narazie nic się nie psuje. Przepalenie żarówki po prostu się zdarza i tutaj jest wielki minus dla tego autka! UWAGA! NA WYMIANĘ ŻARÓWKI POŚWIĘCIŁEM GODZINĘ, PO CZYM ZDESPEROWANY UDAŁEM SIĘ DO SERWISU, GDZIE \"NAPRAWĘ\" WYKONANO W 1,5 GODZINY I SKASOWANO MNIE NA 210zł!!!! Pierwszy raz spotkałem się z samochodem, którego przód trzeba prawie całkowicie zdemontować, żeby wymienić żarówkę. Nie rozumiem takiego rozwiązania - na trasie nie ma...
~wkur...ny na Modusa-Złoma
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
Ciągle coś zerwana linka podnośnika szyb z lewej strony, zepsuty napęd tylnej wycieraczki, naprawa klimatyzacji, nie działający centralny zamek na tylnych drzwiach, zepsuty przełącznik panoramicznego szyber dachu, ciągle wyskakujące jakieś błędy na desce ( już przestałem na nie zwracać uwagi ) nie zapinające się tylne pasy bezpieczeństwa ( strach wsiadać ) skrzypienie przy skręcie kół z prawej strony itd
~maroman
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Jak na razie wszystko dziala. Ale w Renault trzeba uwazac na drogie dodatki , ktore jeszcze potem sie lubia psuc. Mam tez Megane II z takim wyposazeniem i w czasie gwarancji to bylem i jestem nadal czestym gosciem servisu. Chromowany napis z tylu MODUS juz po pierwszej zimie ma ciemniejsze punkciki. W Megane wyminiono mi to na gwarancji i z tym tez pojde do wymiany z jej koncem.
~wijtas
Hatchback 1.6 i 16V 88KM 65kW
Co 3 msce wymiana żarówek w reflektorach.Za każdym razem oczywiście zdejmowanie zderzaka.Jak kupiłem tą francuzką kupe to już ktoś kilka razy żarówki zmieniał więc boczna mocowania zderzaka były lekko nadszarpnięte.Ja w ciągu roku wymieniłem je 3 razy i mocowania przeszły do historii
~yargo
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Oprócz wymiany płynów, świec i filtrów, jak na razie koszty ekspoatacji niewielkie. Wymiana żarówek jak w każdym samochodzie, ja wymieniam sam obecny mój rekord wynosi 15 minut przy H7. Omijajcie autoryzowane serwisy i cieszcie się autkiem.
~freud1@wp.pl
Hatchback 1.5 dCi 85KM 63kW
tym samochodzie beznadziejna sprawą są żarówki z przodu na mazowszu pod warszawą odmówiło mi wymiany żarówki 5 serwisów samochodowych nie musze więc mówić że do dziś nie potrafię tego zrobic, w Serwisie Renault koszt wymiany to 200 zł + żarówki :)
~Robsonic
Grand 1.2 TCe 100KM 74kW
Usterki raczej typowe dla kilkunastoletnich aut: - jakieś drobne awarie elektroniki, - delikatne nadwozie, - łuszcząca się sztuczna skóra na gałce skrzyni biegów i kierownicy. Ogólnie oceniam bardzo wysoko.
~Krysia
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Niepotrzebnym minusem jest posiadanie tylko jednego zamka (od strony kierowcy), gdyby nawalił centralny a ten byłby zepsuty to nie ma jak wejść do auta, przydałby się conajmniej od strony pasażera, no i w bagażniku.
Dziennik kosztów dla Renault Modus
5,7
Hatchback 1.5 dCi 85KM 63kW
Uszkodzenie zaczepu szyby w elektrycznym podnośniku wymaga zakupu całego podnośnika ( mi ułamał się plastik za 2 złote podnośnik 750 ) Wymiana żarówek z przodu tragedia - i tylko z tych 2 powodów już bym go nie kupił.