Lista ocen Renault Modus (49) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 58 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Robsonic
Grand 1.2 TCe 100KM 74kW
5 biegów, typowa skrzynia Renault. Czasem miewa problemy z wbiciem wstecznego, trzeba ponownie wysprzęglić. Lewarek chodzi lekko, choć do samej jego pracy trzeba się nieco przyzwyczaić - na samym początku może sprawiać wrażenie, że ma dziwny luz, ale sama precyzja jest wysoka. Nie jest to skrzynia, która toleruje szarpanie lewarkiem, im lżejsze i płynniejsze operowanie nim, tym przyjemniejsza jazda. Jedyny minus to specyficzne wycie, słyszalne...
~barciooo@o2.pl bartek
Hatchback 1.4 i 16V 98KM 72kW
wszystko jest zestrojone wręcz wyśmienicie. Biegi wchodzą bezproblemowo, łagodnie i co najważniejsze cicho. Jedyne co może przeszkadzać to dopasowanie przełożenia poszczególnych biegów w stosunku do uzyskiwanych prędkości na najbardziej ekonomicznym zakresie obrotów silnika- 100km/h uzyskuje przy ok 3 tyś obr/min. Jeśli chodzi o wyższe prędkości to myśle że wiadoma sprawa
~PT
Hatchback 1.4 i 16V 98KM 72kW
Póki co na skrzynię nie narzekam - napewno jest to lepsza skrzynka niż skrzynie typu JB montowane we wcześniejszych Renówkach. Nie haczy, biegi wchodzą pewnie, nie cieknie, a awaria samego wybieraka objawiająca się ogromnym luzem na lewarku, mam nadzieję że mnie ominie.
~James
Hatchback 1.4 i 16V 98KM 72kW
Wsteczny potrafi haczyć, ale to przypadłość skrzyni Renault, jeździłem Clio 1.2 TCE i tam było to samo, wsteczny zawsze wchodził za 2 razem. Dwójka i trójka czasem nie wchodzi gładko i stawia minimalny opór. Zdecydowanie nie jest to precyzja BMW.
~Bossk
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
Biegi zmienia się dość płynnie. Problem to stopniowanie - na piątce ciężko jechać poniżej 60km/h - auto zaczyna terkotać i szarpać. Podobnie, przy szybkiej zmianie z jedynki na dwójkę - 15km/h to za wolno.
~krolik33
Hatchback 1.2 TCE 101KM 74kW
przełożenia dobrze zestopniowane do auta miejskiego, ale drążek pozostawia trochę do życzenia, nie jest tragicznie, ale są auta w których biegi wrzuca się przyjemniej
~maroman
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Po wylaczeniu silnika jest problem z wrzyceniem wstecznego w celu zalozenia blokady (bolec) Najlepiej to robic przy wlaczonym silniku. A tak to biegi wchodza dobrze.
~Hubert
Hatchback 1.2 TCE 101KM 74kW
Podejrzanie mięka. Robi wrażenie wyrobionej. Osobiście wolę jak biegi wchodzą twardo i z wyczuwalnum oporem. Jednak poczasie idzie do niej przywyknąć.
~aqniu
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
W moim przypadku ciężko wchodzi 1, nie wiem czym to jest podyktowane olej w skrzyni sprawdziłem po wyrzuceniu na luz 1 wchodzi delikatnie

Usterki Renault Modus

Renault Modus – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~darek
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
krótki skok jedynki. wsteczny nie wchodzi dobrze za każdym razem. trzeba popawiać. Przełożenia uniemożliwiają dynamiczną jazdę.