Lista ocen Renault Modus (44) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 63 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Robsonic
Grand 1.2 TCe 100KM 74kW
Zawieszenie bardzo komfortowe, choć też wyraźnie twardsze od Scenica II. Nie dziwi to jednak - w końcu do mniejsze i lżejsze auto. Na krótkich nierównościach robi się trochę nerwowe, chociaż tylko gdy jedzie na pusto z niedociążonym tyłem. Poza tym zawieszenie raczej z gatunku tych miękkich, co czuć na różnego rodzaju muldach - wyraźnie kołysze. Wbrew panującej opinii, gdy tylko unika się szybkiego przejeżdżania przez dziury, a krawężniki i...
~barciooo@o2.pl bartek
Hatchback 1.4 i 16V 98KM 72kW
jedyną bolączką jaka mi się przytrafiła 3 razy w ciągu ostanich 7 miesięcy (dość kosztowną) to awaria wspomagania kierownicy a uściślając zaburzenia pracy elektronicznego modułu sterującego który nie dość że zaburzył możliwości manewrowe modusika to jeszcze na dodatek przy ostatniej wizycie w warsztacie nie dawał \"żadnych znaków życie\" (nie można było go odpalić). na szczęście znalazł się człowiek który to wszystko ogarnął tak że wszystko...
~PT
Hatchback 1.4 i 16V 98KM 72kW
Autko jest przyjemnie sprężyste, a zarazem nie jest twarde. Wysokość nadwozia jednak robi swoje i na szybkich łukach \"buda\" potrafi się wychylić. Tłumienie nierówności jest zadowalające. Ogromną zaletą tego zawieszenia jest jego dobre dopasowanie do masy własnej auta, co skutkuje całkiem niezłą odpornością na polskie dziury, pardon, drogi. Układ kierowniczy mógłby być nieco mniej wspomagany, ale dzięki temu manewrowanie w mieście mniej męczy...
~James
Hatchback 1.4 i 16V 98KM 72kW
I znów przeciętnie, czuć każdą dziurę w asfalcie, zdecydowanie nie jest to standard DS, legendy francuskich kanap na kołach też nie potwierdza. Na dobrej drodze jest ok. Skręcanie przy wyższych prędkościach jest bardzo odczuwalne podobnie jak wszelkie gwałtowne manewry, wydaje mi się, że to za sprawą pudełkowatego kształtu.
~Zegarmistrz
Hatchback 1.2 TCE 101KM 74kW
Takiego auta nie kupuje się do wyscigów - Grand Modus jest jak na malego vana stabilny ale też komfortowy. Zawiesznie nie jest zbyt twarde, a układ kierowniczy dziąła bardzo lekko co przydaje się w miescie i na parkingu. Na trasie jest wystarczająco precyzyjny - w takim samochodzi nic wiecej nie potrzeba.
~maroman
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Wspomaganie jest dobre, w miare miekko sie jedzie, ale to tez zalezy od kol. Ja mam 16" calowe felgi wiec jest znacznie twardszy niz na 15" calowych felgach na ktorych mam zimowki. Ale polecam wieksze felgi na letnie opony, samochod prezentuje sie wysmienicie :-)
~marian
Hatchback 1.4 i 16V 98KM 72kW
ze względu na wysokość ppojazdu, prowadzenie na krętej drodze przy większych prędkościach jest mało ekscytujące, wspomaganie elektryczne - w mieści super, poza miastem, na trasie daje słabe "wyczucie" układu kierowniczego (zbyt duża siła wspomagania)
~carver25@wp.pl
Hatchback 1.6 i 16V 88KM 65kW
na dobrych drogach jest super , w zakrętach nieżle się trzyma i prowadzi -jak na auto o dość wysokim nadwoziu. Na znacznych nierównościach trochę buja / w porównaniu do auta klasy średniej którymi jedziłem wcześniej /
~Hubert
Hatchback 1.2 TCE 101KM 74kW
Elektryczne wspomaganie robi robotę. Kierownicą można kręcić jednym paluszkiem. Samochodzik jest zwrotny i szybko reaguje na ruchy kierownicą. W trasie jednak to przeszkadza, bo trzeba często ją kontrować.

Usterki Renault Modus

Renault Modus – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Ania S
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Mim zdaniem doskonaly: wysoko zawieszone nadwozie dobrze się prowadzi, bez zbędnych przechylów, oczywiście pamiętając, że jedziemy miniwanem a nie kogartem. Jest naprawdę dobrze.