Ocena kierowcy - Renault Safrane I

kryzenj@wp.pl, 13 lat temu
Rok produkcji 1995
Renault Safrane I 2.2 110KM 81kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : Karoseria ocynkowana ani śladu rdzy!!!
Samochód jest naprawde dobry. Jezdżil nim prezydent Francji to chyba dużo mówi...
Mam silnik 2.0 benzyna uważam że jest to najlepsza jednostka ma 137 koni tak jak silnik 2.2 a jest dużo bardziej ozczędny. Jest bardzo elastyczny i ciągnie na każdej predkości. Można nim spokojnie wyprzedzać bo od 4 do 6 tys. obrotów jedzie tak jak na pierwszym biegu!!!
Skrzynia chodzi ładnie i jest bardzo precezyjna.Jedynie przy zakupie trzeba uważać na automat bo są bardzo awaryjne w tym modelu...
Jak na polskie drogi to doskonaly! Mięki i wytrzymały!!!
Dobra widoczność. Problemem może być tylko cofanie do tyłu ale to kwestia przyzwyczajenie.
Wszystko co trzeba na wyciangnieńcie ręki.
Jest dobrze. Ja niemam klimy ale uważam to za zalete bo w tym modelu są bardzo awaryjne. Grzeje bardzo szybko.
W póruwnaniu z Mercedesem w 124 jest o wiele wiekszy!A siedzenia bardziej komfortowe. Po przejehaniu 700 km. nie byłem zmęnczony.
Jak na samochód z 1995 roku to doskonale tylko po 150km/g robi się trohe głośniej. Brat ma Passata B5 w którym jest o wiele głośniej!
Pali około 9 litrów w mieście jak na taki samochód uważam że to bardzo dobrze. Na trasie pali około 6-7 litrów. Czesci tanie i dostepnę. A z gazem jest doskonale.
Lepszego samochodu za te pieniondze nie kupicie! To prawdziwa duża limuzyna która bardzo latwo i przyjemnie sie prowadzi. Moja żona też jezdzila tym samochodem po mieście i nigdy niemiała problemów z parkowaniem w dużym mieście. Nie polecam samochodu tańszego niż 4000 tys. zł. Polecam samochody z 1994-1995 roku produkcji bo są uważane za najlepsze.
Samochód jest dobry. Z drobiazgów w swoim wymienłlem jedynie czujnik temperatury który kosztował 20 zł :) Ale przy zakupie warto kupić droszczy w które bedzie zadbane. Bo wiekszosć tanich Safranek są w opłakanym stanie...
Jak się kupi trohe droszczego Safrana to z tym niema problemów. Nigdy mnie nie zawiódł.

Usterki Renault Safrane I

Renault Safrane I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu