Ocena kierowcy - Renault Safrane I

Mateo, 11 lat temu
Silnik 3.0 V6 170KM 125kW
Rok produkcji 1993
Renault Safrane I 3.0 V6 170KM 125kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : płynie, tłumi nierówności, pełen konfort podróżowania
Inne : pompa paliwowa, zbiorniczek płynu chłodzącego
Na plus wygoda podróżowania (fotele, kanapa tylnia, przestrzeń, wyciszenie), pojemny bagażnik, komfort prowadzenia, mocny silnik. Minusy: brak schowków, problemy z widocznością, denerwująca elektronika( chociaż w tym wieku to chyba nie ma co się dziwić)
Jak do tej pory bez problemów. Pracuje równo, nie cieknie. Trzeba dbać o wymiany olejów, sprawdzać jaki stan łańcucha i jest szansa, że długo pożyje.
Automat, nie szarpie, nie zgrzyta, płynnie przerzuca biegi. Jedyny mankament czasami wolno \"myśli\".
Aktywne wspomaganie na plus przy manewrowaniu. U mnie padła pompa wspomagania i to jedyna usterka- nowa 250 złotych.
Z widocznością kiepsko, trzeba się czasami mocno nagimnastykować w czasie manewrowania np. parkowanie.
Brakuje schowków- jeden z przodu to za mało. Skrytka w podłokietniku wyłącznie na drobiazgi. Mogłyby być jakieś uchwyty na napoje. Dobry pomysł z kieszenią na okulary.
Długo nagrzewające się wnętrze- w zimie może to przeszkadzać, gdyż potrzeba trochę czasu by ciepłe powietrze zaczeło napływać do kabiny. Kliamtyzacja w lato bez problemowa.
Przy 188 cm wzrostu bardzo komfortowo zarówno z przodu jak i na tylnej kanapie jako pasażer.
cisza, cisza i jeszcze raz cisza. Prawie wogóle nie słychać silnika.
Przy spokojnej jeździe na gazie po mieście 15-17 litrów, w trasie 11-13. Sekwencyjna instalacja STAG 300. Na benzynie nie mam pojęcia ile silnik spala.
Ja za swój egzemplarz dałem 3000 złotych, wersja ze skórą, elektryką foteli, automatyczną klimatyzacją.
Centralny zamek potrafi doprowadzić do irytacji, raz się zamyka innym razem potrafi nie zamknąć bagażnika lub jakiś drzwi. Prawe lusterko ciężko ustawić ponieważ jest bardzo czułe na ruch- chyba, że to kwestia mojego egzemplarza
U mnie jak dotąd dwie. Padła pompa paliwowa oraz pękł zbiorniczek z płynem do chłodzenia i samochód przez pewien czas sie trochę \"gotował\".

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 170KM 125kW [l/100km]

13,0