Ocena kierowcy - Renault Scenic II

wargas@onet.eu, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Renault Scenic II 1.6 i 16V 115KM 85kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : Część elementów jest z plastiku!
Układ elektryczny : Padaja cewki Sagem (fabryczne). Lepiej od razu wymienic.
Inne : Gubi kołpaki. Lepiej je spiąć plastikowa taśmą.
To mój trzecin wóz i jak na razie najlepszy. Nie prawdą jest, że francuskie to gówna. Ten model rzeczywiście sie udał. Jest oryginalny, nieźle wykonany, cichy i wileki w srodku. Siedzi sie w nim jak w małym autobusiku. Rewelacją są regulowane oparcia tylnych siedzeń, które dodatkowo można zupełnie wymontowac. Mozna wymontować np. środkowy fotel a dwa pozostałe lekko posunąc ku srodkowi. Max miejsca!!! Zaskakuje ilosc schowków, dodatkowe lusterko do obserwacji dzieci, stoliczki, chłodzony schowek itd
Jest dobrze. Może na swiatłach nie jest najszybszy, ale jak sie rozkręci jest ok. Czasami mógłby być bardziej elastyczny.
Biegi wchodza idealnie, krótkie przełozenia. Wyczuc mozna lekkie drgania gałki skrzyni biegów, ale ten typ tak ma. W niczym to nie przeszkadza.
Focus lepiej sie prowadził, ale to jest zupełnie inny wóz.
Mam czujniki parkowania, więc z tyłem nie ma problemu. Z przodu widocznośc ograniczaja słupki.
Wzór! Ale wymienic żarówkę z przodu moga tylko dzieci bo maja... drobne raczki. Normalna łapa sie nie zmieści.
W deszczowe dni często paruja szyby. Po właczeniu klimy problem znika w ciagu kilku sekund. W Focusie był z tym problem.
Może piątka z minusem za mały fotel środkowy.
Powyżej 130km głosno, ale tym autem tak szybko sie nie jeździ (dzieci :)
Mam LPG. Zużycie max 9l /100. W trasie potrafi spaśc do 7,5l /100. GAZU oczywiście. Na benzynie bez rewelacji, ok 7l/100
Auto w tej wersji kosztowało 80 tys. Dla mnie rewelacja. Ma wszystko i jeszcze więcej. Ceny serwisu zbójeckie. Na szczęście mozna taniej w innych sieciach ;)
Wycierają się wewnętrzne uchwyty drzwi. Legendarne kłopoty z cewkami Sagem. Polecam od razu wymienic na Boscha lub inne.
Do tej pory brak.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 115KM 85kW [l/100km]