Ocena kierowcy - Renault Scenic II

Damian K., 11 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 2004
Renault Scenic II 1.6 i 16V 115KM 85kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość francuskich aut już nie budzi mojego śmiechu.
Nie ma cudów auto to skarbonka bez dna i jazda kosztuje. Wydałem dokładnie tyle ile się należało. A głupie gadanie że francuskie auta nie umywają się do VW i reszty niemieckiej motoryzacji to ...tylko gadanie. Dobra - Niemcy mają materiały we wnętrzu lepszej jakości.
Auto nie jest nowe więc byłem przygotowany na różne zdarzenia ale zaskoczenie pełne - nic się nie psuje!
Biegi wchodzą sprawnie, wszystko bez problemu.
Wymiany tylko eksploatacyjne, zużywa to co w innych autach. Ceny części zawieszenia umiarkowane. Czasami coś stuka ale żaden diagnosta nie wie co. Po prostu ten model tak ma. Komfort poprawny.
Duże szyby dookoła - widać wszystko. Jedyna trudność to określenie dokładnie gdzie kończy się nadwozie - ostrożnie z parkowaniem.
Plus dla Żabojadów. Tak przemyślanego wnętrza jeszcze nie widziałem.
Duże szyby trudno szybko odparować. Latem klima mogłaby lepiej chłodzić - mało wydajna.
Ogrom miejsca w środku, pięć niezależnych foteli robi wrażenie.
Powyżej 110km/h robi się głośno
Da się wytrzymać. Koszty na poziomie przeciętnego kompaktu. Nogę mam ciężką, może dałoby się zejść niżej ze spalaniem.
Może miałem niewysłowione szczęście ale za cenę niższą od np. VW dostałem kawał samochodu - sprawnego i dobrze zaprojektowanego.
Poszły plastikowe złączki podnośnika szyb, rozrusznik czasami \"zapominał się\" i nie kręcił.
Auto NIGDY nie stanęło na drodze! Starałem się wszystkie wymiany robić na czas i chyba to zaprocentowało. Nic się nie posypało - wymiany tylko wynikające z normalnego zużycia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 115KM 85kW [l/100km]

7,6