Ocena kierowcy - Renault Scenic II

Silnik 1.6 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 2004
Renault Scenic II 1.6 i 16V 115KM 85kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność
Daję 5 gwiazdek z dwoma minusami, bez przesady.
Nie ma problemu, nie beirze oleju, narazie bez awarii. Ładnie ciągnie nawet z kompletem pasarzerów (porównuję z Corolla 1,4 a nie z subaru:). Inżynier który lokalizował bagnet od oleju powienie smarzyć się w piekle-na ciepłym silniku nie udało mi się nie oparzyć nadgarstka).
Super elastyczna skrzynia. Myśle żę 6ty bieg byłby OK.
Miękko wygodnie. Na zakrętach nie ma tragedi ale pewnie inne mogą wejść w ciasny zakręt z większą maksymalną prędkością... jednak nie narzekam a lubię z maksymalną dozwoloną h. Stwierdzam też że nie zauważam większej awaryjności zawieszenia w tym francuzie niż w Suzuki/Toyocie (natomiast dbam o warunki eksploatacji i bardzo dużo latam autostradami, może dlatego). Wygoda znacznie wieksza.
Wysoko się siedzi co bardzo ułatwia prowadzenie w nocy/dzień. Nie ma problemów z cofaniem-ale ja nie mam z tym problemu też w Tranzicie więc obiektywny nie jestem.
Bajeczna ilość skrytek;wygodnie na każdym fotelu w samochodzie. Scenic jest bardzo dobrze przemyślany.
Częste awarie nawiewów (wtyczka rezustora na wykończniu) oraz jedyna poważna awaria auta (konieczność wymiany kompresora klimatyzacji-stary się rozsypał). PS-brak styku na rezystorze spowodowany był w moim przypadku nadmiarem wiązek które tańczyły na wybojach. Po 3 wizytach u elektryków i nawracającym problemie temat rozwiązany za pomocą 3 opasek kablowych spinających nadmiar kabli pod schowskiem.
Mam 190cm wzrostu, pozycja za kierownicą idealna. Za mną nikt nigdy nie narzekał. W aucie siedzi się wysoko co bardzo ułatwia jazdę w nocy-nie oślepiają inne pojazdy.
Powyżej 125 km/h zaczyna być mało komfortowo. Przy 140 km/h jakby ciszej.
Nadal posiadam starą/legendarną corolle e11. Biorąc pod uwagę zalety Scenica wybaczam mu większe koszty wynikające ze spalania i minimalnie droższych części. Pamiętajmy że to dużo wyższa klasa auta więc i części są z wyższej półki w porównaniu do archaicznej Corolli z 98'r.
Początkowy byłem bardzo sceptyczny (samochód wybierała dla siebie żona). Po 3 latach przyznaję...myliłem się.
W 3 lata zroione 100 000km od początku na LPG. Renówka stanęła 3 razy. 2 razy padł akumlator, raz nie nalałem benzyny. Za każdym razem moja wina:)
Przez 3 lata naprawione: 1. Kompresor klimy-wymiana na używany. 2. Tuleja wachacza 3. Łożysko koła LP, PT 4. 3 razy wizyta u elektryka z nawiewami klimy-upierdliwy temat, wymaga wymiany całęgo modułu, u mnie narazie się obyło. 5. Stukające koło zmiennych faz rozrządu kilka razy postraszyło na początku, od roku cicza. Temat jak sądzę załatwia wymiana oleju co te 15000km. 6. O dziwo żadnych problemów z zawiechą, amortyzatory od 100 000 te same, głowy nie dam że auto nie było cofane;)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 115KM 85kW [l/100km]

12,5