Ocena kierowcy - Renault Scenic II

Silnik 1.6 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 2008
Renault Scenic II 1.6 i 16V 115KM 85kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ hamulcowy : hamulec postojowy zacinający się zimą podczas niskich temperatur
Auto prawie spełniło moje oczekiwania. Bałem się zakupić Scenica ale teraz nie żałuję bo przede wszystkim jest wygodny, a na tym mi zależało
Benzynka bezproblemowa, pięknie chodzi na instalacji LPGTech. Nie jest to silnik dla osób z ciężką nogą ponieważ brakuje mu mocy przy wyprzedzaniu ale jest za to ekonomiczny. Silnik nie jest zbyt szczelny, wydaje się jakby uszczelki inżynierowie tworzyli specjalnie tak aby często pojawiać się w serwisach. pomimo to daje pięć gwiazdek.
Moim zdaniem najbardziej denerwujący element samochodu. Niezbyt precyzyjna, przy niskich temperaturach ciężko wchodzi każdy bieg a dwójka to jakaś klęska... Po przejechaniu kilkuset metrów już jest ok. Sprzęgło jest bardzo dobre i co najważniejsze wytrzymałe.
Zawieszenie ciche, komfortowe, w/g mnie bezawaryjne. Układ hamulcowy jest wystarczający - taki standard. Układ kierowniczy troszkę dziwnie reagujący w zakrętach lecz można się szybko przyzwyczaić. Generalnie jest ok.
Dla mnie na 5, zero rdzy, fajne lakiery dobra jakość plastików .
Jest super, wszystko widać, w moim aucie brakuje tylko czujników cofania..
Jestem dość wysoki więc oczekiwałem dużej możliwości ustawień fotela. Scenic spełnił to, fotele mają możliwość ustawienia w każdej pozycji, są bardzo wygodne. Wszystko pod ręką, bardzo dużo schowków, które przy dwójce dzieci bardzo się przydają. Fotele tylne osobne, możne je przesuwać i łatwo demontować. Jakość materiałów jest przeciętna. Zimą trzeszczą plastiki.
Działa ale szału nie ma. Padł mi wentylator a dokładnie oderwał się kabelek przy wentylatorze. Mechanik namęczył się rozbierając całą deskę rozdzielczą..
Dużo miejsca, przednie fotele wygodne , tylne troszkę tak jak w autobusie ale sprawdziły się w dalekich trasach. Bagażnik wystarczający. dla rodziny czteroosobowej
jest ok, fajne radio fabryczne.
Paliwo średnio, ubezpieczenie średnio, koszty napraw średnio.
Auto za kilkanaście tyś. złotych tak wygodne nie znajdzie się latwo. Scenic oferuje dobry komfort i normalne koszty utrzymania.
wentylator, hamulec ręczny - szczególnie zimą..łożysko piasty tylnej osi w tarczy hamulcowej - porażka. Na szczęście są dość wytrzymałe a ja załatwiłem je na dziurze...
Nie musiałem sięgać głęboko do portfela

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 115KM 85kW [l/100km]

8,7