Ocena kierowcy - Renault Scenic II

Silnik 1.5 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Scenic II 1.5 dCi 105KM 77kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : bardzo dobre hamulce, super oszczedny silnik zwłaszcza w trasie przy predkości do 100 spalanie 4,3 l/100km, trwałe zawieszenie, dobre wspomaganie el. kierownicy i całkowity brak korozji.
Kupiłem samochód z przebiegiem 100 000 km. Przez 9 lat zrobiłem nim kolejne 120 tys. i powiem, że jestem zadowolony z samochodu. Jak do tej pory jeszcze się nie znudził i nie zawiódł w trasie. Bardzo wygodne i oszczędne autko.
Silnik nie sprawia większych kłopotów chociaż nie obyło się bez napraw osprzętu. Jest dosyć oszczędny, ładnie pracuje.
na zimnym silniku czasem trudno przejść z jedynki na dwójkę - haczy
Bez zarzutów, raczej trwały bo oprócz wymiany łączników i gum stabilizatora oraz końcówek drążków nic nie wymieniane. Amortyzatory i tuleje wahaczy jeszcze oryginalne.
Nie narzekam, duża przenia szyba, do widoczności do tyłu również nie mam zastrzeżeń.
Bardzo wygodny i funkcjonalny schowek-podłokietnik, sterowanie radiem pilotem pod kierownicą to jeden z lepszych wynalazków Renault.
Klimatronik super, fajna funkcja odparowania szyby przedniej. Mogło by być wydajniejsze ogrzewanie ale jest spoko.
Siedzi się bardzo wygodnie, widoczność bardzo dobra. Z tyłu naprawdę dużo miejsca, zwłaszcza na nogi. Nie ma mowy o zahaczaniu głową o dach.
do 110 na godz. cichutko potem coraz głośniej
Części są ogólnie dostępne, ceny standardowe.
Wymiana wieszaka tłumnika, silniczka klapki obiegu wewnętrznego no i padający licznik. Wymiana na model z 2008 r za 200 zł rozwiązała problem mam nadzieję definitywnie.
Po 4 latach wymiana wysprzęglika a oprócz tego dwukrotna wymiana poduszki silnika, czyszczenie zaworu egr, wymiana rolki-sprzęgiełka na alternatorze, czyszczenie kierownicy w turbince z VTG

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 105KM 77kW [l/100km]

5,7