Ocena kierowcy - Renault Scenic II

Viniu, 11 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2004
Renault Scenic II 1.9 dCi 120KM 88kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : Pomysłowość projektantów w możliwości aranżacji wnętrza mnie zadziwia!
Zawieszenie : Bardzo delikatne, co chwilę coś puka, stuka
Układ elektryczny : Masa psujących się drobiazgów
Scenic z silnikiem 1.9dci to dobre auto. Wystarczająco przestronne, wygodne dla całej rodziny, wystarczająco dynamiczne i oszczędne. Cały obraz psuje kilka drobiazgów: ciągłe drobne usterki zwłaszcza elektryki, słabe zawieszenie, które powodują, że niestety nie kupiłbym drugi raz tego auta. Dlatego też ocena ogólna to 3.
Silnik to jeden z lepszych elementów auta. Wystarczająco dynamiczny, o przyzwoitej kulturze pracy, mógłby być minimalnie cichszy
Wszystko w porządku. Biegi wchodzą bez użycia siły, lewarek trafia w odpowiednie położenia. Skrzynia biegów 6-biegowa więc pierwsze biegi nieco krótkie i w mieście trzeba czasami pomachać lewarkiem, ale za to w trasie sama przyjemność... zwłaszcza z tempomatem
Tu już nie jest tak kolorowo. Zawieszenie wg mnie trochę za twarde (a może to wina opon o profilu 55) i zdecydowanie za głośne. Trochę zbyt wyraźnie czuć każdą nierówność a zwłaszcza taka jak np. tory kolejowe. Do tego niestety dośc szybko zużywające się. Po kupnie auta zrobiłem generalny remont całego zawieszenia i po 10tys. już wymaga ingerencji mechanika.
1 liga. Takiej widoczności życzyłbym sobie w każdym aucie. Oczywiście to zasługa wysokiej pozycji w aucie, ale też dużej powierzchni szyb.
Bardzo dobrz. Wszystko w zasięgu ręki, w logicznych miejscach, czytelne. Kilka rozwiązań zasługuje wręcz na motoryzacyjnego Nobla: elektryczny hamulec ręczny i niezliczona ilość schowków. Niby to takie banalnie proste a jakoś nikt do tej pory na to nie wpadł. Np. schowki w boczkach drzwi, szuflady pod siedzeniami, schowki w podłodze... w każdym innym aucie są to powierzchnie kompletnie niewykorzystane. Zastrzeżenia mam jedynie do foteli, a w zasadzie samego siedziska. Jest po prostu za krótkie. Nie jestem wyrośnięty jakoś szczególnie ale siedzisko kończy mi się w połowie ud powodując niewygodny ucisk. Nie jest to komfortowe.
Tu należą się baty. Klimatyzacja (elektroniczna) to jakis ponury (i spocony) żart. I żeby nie było: klimatyzacja jest sprawna, czyszczona, konserwowana i NIC! Osiągnięcie żądanej temperatury jest niemożliwe, no chyba, że na panelu ustawię 25st.C to może jakoś da radę, ale nigdy chyba nie udało mi się schłodzić auta do np. 20st. mimo ustawienia na wyświetlaczu min czyli 15st. i włączeniu ręcznie nawiewu na max. Trochę lepiej jest w długich trasach kiedy silnik pracuje dłużej na wyższych obrotach, ale w mieście to jest jakaś pomyłka. Ocenę od \"bardzo złej\" wyroniło jedynie ogrzewanie, które jest... normalne. Jednak mając porównanie do innych aut ten obszar uważam za kompletny niewypał Scenica
Jest bardzo dobrze. Przestrzeni wystarcza zarówno dla podróżnych z przodu jak i z tyłu. Bagażnik przyzwoity. Oczywiście zawsze może być lepiej, dlatego nie zaznaczam opcji \"doskonale\".
Szału nie ma. Silnik słychać cały czas, zwłaszcza na wyższych obrotach. No ale to diesel więc mu się wybacza. niewybaczalne jest za to głośne zawieszenie. nie są to stuki wywołane jakimiś luzami, ale po prostu głośno pracuje.
Nie jest doskonale, bo znam bardziej ekonomiczne auta, ale po poprzednim benzyniaku przyjemnie widzieć średnie spalanie na poziomie 6,5-7/100.
Ceny auta jest niezwykle zachęcająca zwłaszcza na tle niemieckiej czy japońskiej konkurencji.
Niestety francuz, niestety Renault. W związku z tym co chwile coś przestaje działać, zacina się i psuje co jest strasznie irytujące. Ale za to nigdy nie jest nudno... nigdy nie wiesz czym Cię auto zaskoczy. Sytuację poprawia fakt, że część z tych psujących się rzeczy z czasem same się naprawiają :)
Póki co auto mnie nie zawiodło, choć do końca nie ufam mu tak jak poprzedniej Octavii

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

6,7