Ocena kierowcy - Renault Scenic II

Darek, 7 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2005
Renault Scenic II 1.9 dCi 120KM 88kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Miał być awaryjny, a okazał się wręcz odwrotnie.
Układ elektryczny : żarówki
Inne : brak
Inne : brak
Auto kupowałem w roku 2012 jako 7-io letnie z komisu z niepewnością jak będzie się zachowywało, czy nie będzie się psuło, czy ilość elektroniki w nim bardziej będzie służyć czy przeszkadzać. Teraz wiem, że obawy były nieuzasadnione.
Nie mam do silnika uwag, chociaż słyszałem o nim różne opinie. jest sprawny, oszczędny i jak do teraz nie zawiódł mnie. Jeśli coś się psuło, to elementy osprzętu ale i tutaj nie było znaczących usterek. Receptura leży w powiedzeniu "jak dbasz, tak masz". Wymiana oleju co 15 000 km razem z wszystkimi filtrami (oleju, powietrza, kabinowym, paliwa co 30k) dobrze robiła silnikowi. Oczywiście trzeba też go szanować i pamiętać że to turbo.
Tutaj niemal idealnie zwłaszcza z położeniem lewarka zmiany biegów "pod reką". Biegi jednak zapewne ze względu na lata i zużycie nie wchodzą już tak precyzyjnie. z 2 na 3 trzeba to robić umiejętnie. Ale jest OK.
Nie mam pojęcia co to za różnica między autami francuskimi, niemieckimi czy innymi. Ten jest komfortowy, ale zarazem na drodze jest bardzo precyzyjny. Oczywiście jeśli nawierzchnia jest w miarę równa. Za to wytrzymałość mam rewelacyjną : 190 000 km i do zawieszenia nadal nie mam uwag. OK, raz musiałem zmienić sprężynę w przednim zawieszeniu, bo pękła. Prawy sworzeń także "zmęczył się " przebiegiem. Ale żadnego łącznika czy końcówki drążka nie zmieniałam.
Widać prawie wszystko bardzo dobrze. Może przeszkadzać przy szczególnej sytuacji przedni szeroki słupek. Trzeba się także przyzwyczaić do tego że tył samochodu jest trochę dłuższy niż tylna szyba pokazuje (nie mam czujników) a poza tym jest świetnie.
Dla mnie idealnie, wygodnie wsiadam, wygodnie wysiadam, reguluje kierownice i fotel jak mi pasuje, mam sporo schowków i prawie wszystko pod ręką. Do poprawy nadawało by się np. wykonanie niektórych czynności technicznych jak np. wymiana żarówki - jest ... trudna. Bez otarć dłoni trudno to zrobić.
Jeśli samochód nie miał przeszłości wypadkowej to jest super. W przeciwnym razie może np. byc uszkodzony kanał doprowadzający powietrze do tylnych miejsc i wówczas tam jest słabiej niż z przodu.
Wystarczająco dużo miejsca pozwala się czuć swobodnie. Więcej mają tylko Vany lub kombi-vany. Auto jest szerokie, tak wiec z przodu raczej łokciami się nie trącam z pasażerem.
Jest dobrze, chociaż przy wyższych prędkościach ponad 140 km / h zaczyna być bardzo słyszany szum wiatru. To chyba typowa przypadłość wielu aut, szczególnie wyższych. Poniżej tej prędkości jest dobrze a w okolicach 110 km/h luksusowo.
Są niskie, naprawy w dobrych serwisach zapewniających dobrą jakość usług powodują, że i cena za usługę jest niższa niż ...no wiadomo :), a naprawa nie wymaga poprawek przez długi czas. Paliwa także nie potrzebuje zbyt wiele, ale tutaj wszystko zależy od techniki jazdy.
Jest OK. Nowe auta kosztują dużo, ale tak wykonane są warte swojej ceny. Mój kosztował niewiele a i tak za dobre traktowanie odpłacił bezawaryjną jazdą.
Jest OK, chociaż pojawiają się drobiazgi jak np. nie zawsze działające zamykanie bez-kluczykowe pojazdu. Podobno czujniki w drzwiach są słabo zabezpieczone przed brudem i dlatego. Nie naprawiam.Oprócz tego tylko usterki eksploatacyjne jak skończone klocki, alternator regulatorem napięcia czy żarówki których trochę się na wymieniałem.
Raz rozrusznik, raz cały alternator skończył swoje życie, raz pękła sprężyna w przednim zawieszeniu i sworzeń z przodu dostał luzu. Poza tym żadnych innych poważnych usterek. Aha , przejechałem ok. 190 k km

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

5,3