Ocena kierowcy - Renault Scenic II

Silnik 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Scenic II 1.9 dCi FAP 130KM 96kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Samochód zakupiony w 2011 roku od firmy ubezpieczeniowej z Francji, z przebiegiem 90 tyś. Obecnie po przeszło 8 latach użytkowania przebieg 190 tyś. Jestem zadowolony z zakupu. Serwisowany przez jednego, zaufanego mechanika. Silnik bez zarzutu, zero wycieków, nie bierze oleju. Wymiana oleju co 10 tyś. Rozrząd wymieniony po zakupie i w tym roku po raz drugi. Dwukrotnie wymienione świece żarowe. Drobne usterki jak w opisie. I najważnaiejsze, zero rdzy na karoserii i oby jak najdłużej. Podwozie w doskonałym stanie. Najlepszy zakup do tej pory. Mam jeszcze scenica III ale to już zdecydowanie inny samochód. Również oceniam go pozytywnie.
Zero wycieków
Przy 180 tyś wymieniony modół 5-6 biegu
Żadnych luzów na kierownicy
Czysta, bez grama rdzy
Bez zarzutu
Przy 2 m wzrostu, nie mam najmniejszego problemu z brakiem miejsca. To samo tyczy się tylnego rzędu siedzeń.
Bez zarzutu
Części, grosze. Oczywiście jeden mechanik, który zna samochód.
Doskonała
W ciągu 8 lat użytkowania i w mieście i na trasie wymieniłem modół 5 i 6 biegu -koszt około 300 zł, przelutowałem (zleciłem) opornik na płytce od klimatyzacji bez potrzeby jej wymiany -koszt 50 zł ,3 lata temu, wymiana microstyku w klamce zewnętrznej -około 20 zł, wymiana slizgów szyberdachu -około 60 zł (samemu -koszt zakupu w internecie)
Nigdy mnie nie zawiódł

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi FAP 130KM 96kW [l/100km]