Ocena kierowcy - Renault Scenic IV

PP, 3 lata temu
Silnik 1.6 dCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2017
Renault Scenic IV 1.6 dCi 130KM 96kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Widoczność. W poprzednich autach zdarzyło mi się, że słupki idealnie zgrały się z jadącym samochodem. Patrzę w prawo, pusto, w lewo, pusto. Ruszam a z prawej coś jedzie. Tu jest na prawdę lepiej
Jako całokształt bardzo udane auto. Na prawdę wygodnie się nim jeździ i jestem zadowolony z zakupu. Natomiast w ramach opinii parę mankamentów bo wiadomo że łatwiej narzekać. 1. Opony (jedynie słuszne). Opis poniżej 2. Czujnik deszczu. Jest to już 3 samochód (inne marki) ale zawsze mam do tego zastrzeżenia, Niby jest regulacja intensywności ale działa jak chce auto a nie ja. To mnie na prawdę wnerwia 3. Czyta znaki drogowe z ograniczeniem prędkości. Kompletna bzdura i bez sensu (szukam jak to wyłączyć). Zamiast czytać z mapy pamięta ostatnie ograniczenie. Czyli 100 m przed miastem jest ograniczenie do 70 km, po czym biała tablica (czyli 50 km) a on cały czas wyświetla 70. Więcej szkody to daje niż ułatwia jazdę 4. Wielki bajer, head up display. Nie używam bo jest bez sensu. Wyświetla prędkość, którą mam wielkimi "wołami" na głównym wyświetlaczy, znaki z ograniczeniem (czyli punkt 3) i strzałki GPS co jest nawet fajne ale ja generalnie jeżdżę na mapach googla.
Silnik OK ale raczej dla "spokojnego" kierowcy. Ma niezłe przyśpieszenie jak ja swoje gabaryty, choć miejscami ma taką "chwilę" gdy się zastanawia czy na pewno chcę ostro przyśpieszyć
Działa sprawnie ale trochę mnie "wkurza" zbyt długie przełożenie na drążku. Można się przyzwyczaić
Może mniej sam układ jezdny co opony. Ładnie wyglądają te 20 cali ale w wersji slim czuć każdy dołek. Wg mnie to największy mankament
Rewelacja
Bardzo fajnie rozwiązany nawiew z tyłu na bocznych słupkach. Rzeczywiście to działa. Miałem wcześniej na podłokietniku pomiędzy przednimi fotelami i to była ściema
Wyciszenie jest OK dopóki nie wjedzie się na gorszą drogę (patrz opony)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 dCi 130KM 96kW [l/100km]

5,6