Ocena kierowcy - Renault Talisman Kombi

Maksymilian Wiatrowski, 4 lata temu
Silnik 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
Rok produkcji 2017
Renault Talisman Kombi 1.6 Energy dCi 160KM 118kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Pozytywnie zaskakuje , jednak elektronika płata figle .
Układ elektryczny : Częste awarie elektroniki :(
Samochód pozytywnie zaskakuje . Mimo że jest młodszym bratem starszej laguny nie widać że to jest jej następca . Bardzo komfortowy i wypchany elektroniką po same brzegi . Nie ma na co narzekać !
Silnik 1.6 dCi 160 to idealna jednostka do tego auta wsadzenie tam choćby 1.5 dCi 110 czy 1.6 dCi 130 to kalectwo , minimalnie 1.6 dCi 160 . Silnik jak na wagę auta ( około 2.1 t ) jest wystarczająco dynamiczny . Spalanie nie powala ale pamiętajmy że mamy doczynienia z Biturbo ! Boję się trochę co się stanie jak te dwie turbimy się popsują :-) Po silniku nie słychać że to diesel za co duży plus , bezproblemowy DPF :)
Automatyczna Dwusprzęgłowa Skrzynia EDC o 6 przełożeniach jest tu idealna , potrafi jechać sportowo . Nie jest zamulona , nic dodać ani ująć .
Auto jest masywne i szerokie dzięki czemu bardzo dobrze trzyma się drogi . Zawieszenie jak w każdym francuzie bardzo komfortowe :)
Nie rdzewieje , jest gigantyczne ale na szczęście mamy bardzo dużo czujników dookoła auta i kamerę , jednak jej jakość pozostawię bez komentarza :(
Linia dachu opada ku tyłowi i dlatego tylna szyba jest mocno zmniejszona co ogranicza widoczność ale pamiętajmy że mamy kamerę cofania która jest chyba żartem :D
Wszystko na swoim miejscu . Ja mam wersję ze 7 calowym ekranem co znaczy że mam fizyczne przyciski od nawigacji , wiele osób źle wypowiada się na temat większego ekranu 9,7 cala gdzie tam klimatyzacją sterujemy z ekranu co podczas jazdy jest trudne . Poza tym ideał .
Bardziej wydajnej klimatyzacji nie widziałem , w 35 stopniowym upale wsiadasz i po 30 sekundach jest chłodek , bardzo przyjemne uczucie . Ogrzewanie super , po nartach można w komfortowych warunkach się ogrzać .
Co można powiedzieć kiedy auto ma blisko 5 metrów . Przestrzeń porównywalna co w Multivanie T5 !
Przy 170 km/h można komfortowo rozmawiać . Silnik mimo że jest dieslem totalnie po nim nie słychać , to tylko poprawia wynik :)
Oprócz spalania , jest bardzo dobrze :)
Materiały premium , wszystko premium , nie ma na co narzekać !
Często wariuje elektronika ( zestaw głośnomówiący ) , także napotkałem na błąd czujników parkowania i musiałem zdawać się na samą kamerę cofania , na szczęście zostały naprawione na gwarancji .
Brak , jednakże boję się 2 turbin w Renault .

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Energy dCi 160KM 118kW [l/100km]

8,4