Ocena kierowcy - Renault Talisman Sedan

Krzysztof, 4 lata temu
Silnik 1.6 Energy TCe 149KM 110kW
Rok produkcji 2016
Renault Talisman Sedan 1.6 Energy TCe 149KM 110kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Wyśmienita jakość dżwieku systemu Bose.
Bardzo komfortowy, dobrze wyciszony, bezawaryjny. WYŚMIENITY dżwięk Bose. Obecnie użytkuję również służbowo Skodę Superb 2,0 TDI więc mam dobre porównaniu obu samochodów. Poniżej główne zalety poszczególnych modeli: Talisman: - rewelacyjny dźwięk, zdecydowanie lepszy od systemu Canton w Superbie, zwłaszcza basy. - ładniejsza, bardziej sportowa, rzucająca się w oczy stylistyka karoserii - lepiej wyciszony, - bardziej komfortowe, miękkie zawieszenie Superb: - ogromna przestrzeń na nogi na tylnym siedzeniu - solidny, twardy, rasowy "Niemiec" - lepsza, częściej aktualizowana nawigacja fabryczna Gdybym miał wybierać ponownie zdecydowanie wybrałbym Talismana.
Cicho, łądnie pracujący silnik. Fajny, sportowy dźwięk w trybie sport. Użytkuję też służbowo Skodę Superb 2,0 TDI 150KM i bez wątpienia Talisman nie jest tak zrywny, ale to kwestia wiekszej pojemności silnika oraz generalnie wyższego momentu obrotowego silników diesla.
Szybka zmiana biegów, można ustawić różne tryby zmiany biegów (np. sportowy, który będzie zmieniał biegi przy wyższych obrotach).
Bardzo dobrze wchodzi w zakrety, dobrze tłumi nierówności. Generalnie miękkie zawieszenie, bardziej komfortowe niż w Superbie. Samochód płynie.
WYŚMIENITY dżwięk z systemu Bose. Warto wybrać tą opcję. Wg mnie najlepszy w tej klasie samochodów. W porównaniu z systemem Canton w Superbie zdecydowanie lepsze basy z subwoofera. Warto włączyć do testowania np. "Titanium" Davida Guetty. W porównaniu z Superbem oczywiście znacznie mniej miejsca na nogi z tyłu, ale Superb to w tym zakresie klasa sama dla siebie. Bardziej komfortowe fotele w Talismanie. W dodatku w fotelu kierowcy przydatna funkcja masażu. W Talismanie zdecydowanie większa możliwość kastomizacji wszystkich wyświetlaczy (wskaźniki prędkości, obrotów itd). Fajna możliwość ustawienia kolorów podświetlenia wnętrza samochodu (niebieskie, czerwone, fioletowe), tworzace odpowiedni klimat. Wszystko bardzo ładnie chodzi, elementy dobrze spasowane, nic nie skrzypi. Generalnie Talisman to bardzo komfortowy samochód zrobiony ze smakiem.
Bez zarzutów, dobrze działająca kamera wsteczna oraz czujniki parkowania
Wszystko "pod ręką"; duży, dobrze działający centralny panel sterowania LCD. Dobra współpraca multimediów poprzez Blutooth z telefonem. Poręczne sterowanie multimediami przy kierownicy lub z panelu centralnego (joystickiem). Przy odtwarzaniu utworów z telefonu można wyświetlić całą bieżacą listę piosenek oraz wybierać jej na wyświetlaczu. W Superbie ta funkcja jest znacznie mniej poręczna. Superb ma lepszą i częściej aktualizowaną nawigację. Wadą Talismana jest to, że komputer pokładowy nie pokazuje danych przejechanych kilometów, średniej prędkości, zużyciu paliwa itd od rozpoczęcia podróży. Naliczanie rozpoczyna się od zresetowania ustawień. W Superbie w każdej chwili można sprawdzić dane od: rozpoczęcia podróży (zeruje się po 2 godzinach postoju), od tankowania i długookresowo. W Talismanie na bieżąco widać bieżące ciśnienie w oponach i ostrzega jeśli ciśnienie spadnie, natomiast Superb jedynie informuje o spadku ciśnienia w którymś kole. Żeby sprawdzić jak duży jest to ubytek ciśnienia trzeba wysiąść i ocenić wizualnie lub zmierzyć ciśnieniometrem.
Wszystko bez zarzutów.
Przestronny samochód. Mam 196 cm wzrostu i jestem dość szeroki w barkach. Talisman (jako jeden z niewielu) zapewnia mi zarówno wystarczającą ilość przestrzeni na nogi, po bokach jak i nad głową. Jednocześnie zapewnia odpowiednią szerokość i komfort foteli. Wiele foteli, jak np. w Mazda 6 jest dla mnie zbyt wąska i niekomfortowa. Oczywiście Superb ma zdecydowanie wiecej przestrzeni na nogi na tylnej kanapie, ale to klasa sama dla siebie. Talisman jest wystarczająco przestronnym samochodem do komfortowej długiej podróży nawet 5 osobowej rodziny.
Samochód przy 150 km/h (oczywiście w Niemczech) jest subiektywnie cichszy, ponadto barwa dźwięku silnika jest mniej męcząca dla ucha.
NIe mam uwag. Koszty serwisowania i części zamiennych rozsądne.
Uważam, że jeśli ktoś szuka komfortowego i wyróżniającego się stylistycznie samochodu to Talisman jest dobrym wyboremą. Nie mam żadnych uwag do jakości wykończenia tego samochodu, a nawet jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Brak.
Brak