Ocena kierowcy - Renault Talisman Sedan

Silnik 1.6 Energy TCe 149KM 110kW
Rok produkcji 2018
Renault Talisman Sedan 1.6 Energy TCe 149KM 110kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Auto było w moim posiadaniu 3 lata, podczas których zrobiłem ok 37 tys. km. W tym czasie byłem w ASO uśredniając RAZ W MIESIĄCU. Ogólnie auto bardzo niespójne. Z jednej strony auto wyposażeniem oraz materiałami w środku wg. mnie spokojnie porównywalne z droższym segmentem. Komfort prowadzenia na wysokim poziomie, wizualnie również bardzo udany. Z drugiej strony, w moim egzemplarzu mam wrażenie, że trafiłem na wszystkie możliwe usterki - a było ich mnóstwo. Tapicerka grała w rytm muzyki, lusterka rezonowały na nierównych drogach, całe zawieszenie poszło do wymiany po ok. 20 tys. km (zarówno przód jak i tył), z kolumny kierowniczej na niektórych nierównościach dochodził dzwięk jakby jakaś sprężynka "odbijała", a dodatkowo przy wciskaniu pedału hamulca drążek zmiany biegów dziwnie klikał - czego chcieć więcej ;) Z jednej strony fajne auto, z drugiej ilość wizyt w serwisie je dyskwalifikuje, chyba że się ma na to czas i nerwy.
Duże auto a tylko 150 KM, jednak spokojnie daje rade, a nawet bym powiedział że jest dynamiczny. Spalanie OK.
Ma małego laga, ale w tych czasach to jak praktycznie każdy automat.
Komfort oraz przyczepność na plus. Nie miałem jednak innego auta które by miało tyle problemów z zawieszeniem.
Podatna na uszkodzenia. Sporo odprysków po jeździe autostradowej.
Czujniki i kamera na pokładzie, więc OK.
Jeździłem wieloma autami, i mam wrażenie że Talisman jest w czołówce jeżeli chodzi o wentylacje i ogrzewanie.
W aucie jest cicho do wysokich prędkości.
Ciężko powiedzieć jakby to wyglądało bez gwarancji.
Podczas zakupu wyglądało to fajnie porównując do konkurencji, ilość usterek szybko zmieniła moje zdanie.
Pełno małych, ale wkurzających usterek, część nigdy nie naprawionych.
Wymiana całego zawieszenia przy znikomym przebiegu, chociaż nigdy lawety nie musiałem wzywać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Energy TCe 149KM 110kW [l/100km]

7,7