Ocena kierowcy - Renault Talisman Sedan

Rok produkcji 2018
Renault Talisman Sedan 1.6 Energy dCi 130KM 96kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Diesel, bardzo ekonomiczny i w miarę dynamiczny
Karoseria : oczywiście wygląd auta
Inne : Bardzo dobre światła LED, szeroko oświetlające pobocze, z automatyczną regulacją wysokości świecenia (o czym wcześniej nie wiedziałem)
Układ elektryczny : a właściwie elektronika, r-Link bije rekordy, bywa wkurzający ze względu na częstość występowania nieprawidłowości (jak wspomniałem restarty pomagają, ale bywa to wkurzające), na pocieszenie inne auta też to mają, nawet marki premium ...
To jest mój drugi Talisman. Jeżdżę tymi samochodami 6 lat, łącznie pow. 100 tys. km. Obecnie wersja Intens, poprzednio Zen. Ogólnie oceniam ten samochód bardzo pozytywnie. Za tę cenę, takie wyposażenie (łącznie z podgrzewaną kierownicą) - nieosiągalne dla konkurencji, szczególnie niemieckiej... Dobrze sprawdza się na dalekich trasach, jest wygodny. W mieście nieco kłopotliwy przy parkowaniu, bo jest duży :)
mam Diesla 130 KM, bardzo oszczędny i jak na tak duży samochód w miarę dynamiczny. Najlepiej oceniam, gdy na autostradzie muszę podnieść ze 140 w górę o 10 czy 20 km - robi to niezauważalnie i łatwo, bez dodatkowych efektów akustycznych. Pasażerowie nie zauważają zmiany.
manual, dobrze zestopniowana do spokojnej jazdy
OK. choć w pierwszym egzemplarzu pojawiło się "dzwonienie" z przodu i były do wymiany drążki stabilizatora (jeśli dobrze zapamiętałem nazwę)
bez uwag, bardzo ładny wygląd o czym wszyscy wiedzą :) Kolor czarny ponad wszystko!
Zdarza się, że przedni słupek zasłania widoczność. Trzeba na to uważać
wszystko OK. Nieraz znajdziecie opinię, że dodatkowa manetka z boku kierownicy do sterowania radiem jest uciążliwa i dziwna. Moim zdaniem nic podobnego. Używa się jej wygodnie, nie ma problemu, że szukasz przycisku na kierownicy gdy jesteś np. na zakręcie. Dla mnie jest to rozwiązanie bardzo OK
czytałem, że w innych autach, nawet premium nie wydala. Tutaj nic takiego nie zauważyłem. Jeździłem na południe Europy, nigdy nie miałem sytuacji, że w aucie jest za gorąco bo klima nie wydala. Ogrzewanie też spoko a grzana kierownica to super "bajer", miły i przydatny nawet jesienią.
super wygodnie, dużo miejsca
No tu można mieć trochę zastrzeżeń. Mogło by być lepiej. Szczególnie to odczułem, gdy kiedyś siadłem z tyłu, jako pasażer. Szum i hałas dochodzący z przestrzeni bagażowej (oczywiście przy normalnie postawionych fotelach, bagażnik pusty) był na dłuższą metę nieprzyjemny
W porównaniu z innymi markami całkiem spoko. Także przeglądy, usługi serwisowe. Renault jest tu OK
Szukałem na rynku i innego z takim wyposażeniem i w takiej cenie nie znajdziesz
Za drobiazgi musi być lekki minus. Po pierwsze festiwal błędów komputera R-Link. Mam duży wyświetlacz, potrafi pokazywać zmniejszony obraz, zawiesza się (początkowo często przy przewodowej współpracy z Android Auto, po wgraniu nowszej wersji poprawiło się), kamera cofania się kiedyś "zawiesiła", pojawił się czarny ekran. Na szczęście to ustępuje po restarcie. Czasami, nie wiem czemu, trzeba odczekać (samo włącz/wyłącz nie wystarcza). Tu dopisałbym rozładowujący się akumulator. W obu autach to miałem. Raz ratowałem się lawetą. Podobno to zła jakość akumulatorów, na którą Renault nie ma wpływu... Jeszcze kamera cofania - ulega zamgleniu po czasie. To wynik niskiej jakości plastiku, z którego jest wykonana "szybka" kamery, inne to trzeszczące elementy we wnętrzu samochodu. Zdarzyło mi się, że automatycznymi światłami długimi "strzela" w plecy samochodu poprzedzającego, nawet z b. bliskiej odległości (kamera i szyba były czyste).
na szczęście nie miałem. Tylko te drążki i akumulatory do wymiany. W pierwszym aucie miałem dziwne poszarpywanie przy ruszaniu z miejsca. Podobno to coś ze sprzęgłem (przebieg auta był do 90 tys. km)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Energy dCi 130KM 96kW [l/100km]

6,8