Ocena kierowcy - Renault Thalia I

Maciek, 13 lat temu
Rok produkcji 2001
Renault Thalia I 1.4 75KM 55kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ani śladu rdzy! Ponadto zaskoczył mnie brak usterek.
Całokształt.. 4+. jak na samochód tej klasy jest naprawdę fajnie. Nastepny samochód - ford focus 2.0, ale przez najbliższy rok, dwa, śmigam moją Thalia.
Jak na tę moc, nie jest źle. Jakoś, jakoś, daje rade. Jak się jedzie samemu, wyprzedzanie nie idzie tragicznie, gorzej kiedy samochód jest załadowany. Ale czego oczekiwać od 75 km. Decydując się na ten samochód wiedziałem że nie będzie to wyścigówka.
Skrzynia.. fajna, fajna. pasują mi przełożenia. muszę dodać jeszcze, że oceniam ten samochód oczywiście jak na swoją klasę, jeździłem wieloma samochodami z lepszą skrzynią, ale jak na te pieniądze jest bardzo dobrze.
Dobrze trzyma się drogi, prowadzi się ją dość pewnie. Nie mam żadnych powodów do narzekań, przejechałem Thalią jak na razie prawie 40tys km i jak do tej pory nie zaskoczyła mnie nieprzyjemnie:P
Ze względu na doczepianą dupkę, szerokie kolumny boczne z tyłu. Jednak jak sie mocno powyginamy wszystko widać. Jest OK.
No.. tu mogłoby być lepiej. Lubie usiąść w miare daleko od kierownicy, więc z tego powodu niestety muszę daleko sięgać do pokręteł ogrzewania, a jeśli chce otworzyć szyby to już całkiem muszę się schylać (przyciski sterowania szybami znajdują się przy skrzyni)
Autko bez klimy, ale może być. Przecież kupując wiedziałem , że nie ma klimy, wiec nie mogę teraz narzekać na samochód że nie ma klimatyzacji:P mogłem kupić bogatszą wersję, moja wina ;) zimą mogłoby wiać troche cieplejsze powietrze, z tyłu pasażerowie czasami narzekali na zimno ( przy mrozach -30' - ale to chyba tacy ciepłolubni pasażerowie) - ja nie narzekam, jest cacy:)
Przestrzeń dla kierowcy, w sam raz. Pasażer siedzący z przodu tez nie narzeka. Najgorzej z tyłu, nie dość, że mało miejsca na nogi, to do tego strasznie niski sufit, można uderzyć głową. Ale czego oczekiwać od Cliowki z kuprem? Jak dla mnie miejsca wystarczająco, z tyłu nie jeżdzę, rodziny jak na razie nie mam, chociaż dla rodzinki 2+1 samochód bardzo dobry.
Fajnie, cicho, silniczek ładnie pracuje. Powyżej pewnej prędkości robi się dość głośno, a jak wieje wiatr to już całkiem, ale jest OK.
Spalanie pb95 ok 6,2l/100. Nie mogę narzekać. Spalanie gazu na poziomie ok 8l. Jeżdżę troche w mieście, troche w trasie. Od poniedziałku do piatku miasto, weekend zawsze ok 400km w trasie:) Nie jeździłem na bardzo długich trasach,to wciąż przede mną, więc minimalnego spalania nie znam.
Samochód tani, tani w utrzymaniu, nic nie stuka, nie puka, pomimo 170tys przebiegu lux.
Padło łożysko, raz gasł na niskich obrotach, to chyba wszystkie problemy... Więcej usterek nie było, przejechałem nim ok 40 tys (od ok 130 do 170 tys) jest rewelacja. Tankujesz i śmigasz (pamiętając oczywiście o rutynowych kontrolach;))
BRAK poważnych usterek, cudo!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

7,8