Ocena kierowcy - Renault Thalia II

em, 6 lat temu
Silnik 1.2 16v 75KM 55kW
Rok produkcji 2011
Renault Thalia II 1.2 16v 75KM 55kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : Trochę robią się łatwo odpryski i plamy na lakierze.
Małe zwinne autko, na trasie też daje radę. Trochę mało miejsca na tylnej kanapie "pseudo sedan". Ale za to bagażnik nadrabia. Irytujący dźwięk kierunkowskazów - można przywyknąć, ale brak dźwiękowych informacji o zaciągniętym ręcznym, bądź braku zapiętych pasów.
Silnik w mieście trochę za bardzo się nagrzewa w upalne lato i dużo pali. Na trasie trochę lepiej, jednak brakuje mu trochę na ekonomiczną jazdę po ekspresówkach / autostradach.
Płynnie chodzi.
Ma 4 koła i jeździ. Nie wybija się jakoś mocno, ale jedzie stabilnie i dobrze reaguje.
Zaskoczyła mnie możliwość regulacji kolumny kierownicy oraz wysokości fotela - dzięki czemu łatwo jest dopasować tak siedzisko, aby mieć jak najlepszą widoczność.
Klima chłodzi jak należy, był nieprzyjemny zapach, ale wystarczył zwykły preparat ze sklepu motoryzacyjnego do czyszczenia klimatyzacji.
Mało miejsca na tylnej kanapie.
Powyżej 100km/h przy lekkim wietrze jest trochę głośno. Jednak silniczek bardzo ładnie wytłumiony.
W średnich miastach słabo ekonomiczny silnik. 8.8l/100km do 8.0l/100km niezależnie od pory roku. Na trasie można przejechać z 5.4l/100km jadąc częściowo ekspresową do 120-130km/h oraz krajówkami 90-100km/h. W większych miastach z obwodnicami można zejść do 7l/100km.
Auto otrzymałem nie kupiłem, ale i tak jestem z niego zadowolony. Braki w niektórych udogodnieniach nie są rażące - proste jeżeli chcemy mieć fajerwerki dajemy trzy razy więcej i kupujemy coś o dwie klasy wyżej.
Jak na razie po ponad 10.000km bez mniejszych usterek oprócz problemu z wentylatorem chłodnicy (nie bezpiecznik). Jednakże i bez niego silnik nie gotuje się.
Jak na razie po ponad 10.000km bez usterek. Za kolejne 10.000km przejdzie całościowy przegląd i wymianę eksploatacyjnych płynów i elementów, co mam nadzieję zapobiegnie poważniejszym usterkom.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16v 75KM 55kW [l/100km]

6,7