Ocena kierowcy - Renault Trafic II Furgon

Silnik 1.9 dCi 100KM 74kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Trafic II Furgon 1.9 dCi 100KM 74kW od 2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : nie koroduje wcale.
Przeniesienie napędu : bardzo dobry
Inne : plastiki, manetki, nawiewniki
Samochód posiadam od 2008 r. kupiłem go gdy miał przejechane 90 000 km obecnia ma 320 000 km. Cały czas nim jeżdżę w serwisie. Jest niezawodny, zwrotny i w miarę ekonomiczny w paliwie. Nie rdzewieje nawet w miejscach gdzie był zdarty lakier lub odpadła farna z nadkola. Wnętrze toporne plastikowe. Przez cały czas użytkowania nie sprawiał żadnych problemów. miał dwie usterki poważne przy 250 000 km skrzynia biegów do regeneracji - łożysko rozsypało się i 300 000 km turbina. D drobnicy nieprzeszkazdającej lecz irytując3j to 2 razy rozkodował się kluczyk immo, alternator, napęd prawej szyby i sterowanie elektryczne lusterek.
Fajny ekonomiczny trochę za słaby do dostawczaka 101 km ale dojedzie i powróci zawsze odpala.
miałem Vivaro 1,9 i ten sam problem ze skrzynią biegów. przy 250 000 km rozsypało się łożysko. Naprawa 3500 zł w obu przypadkach. po naprawie biegi trzeba wrzucać ostrożnie z wyczuciem można się przyzwyczaić.
Pierwsze wymiany wahaczy i drążków to problem bo są na nitach. potem jak mechanik rozwierci i powkłada śruby jest ok i niedrogo. do roboty co ok 30 000 km
Nie rdzewieje. dałbym 5 gwiazdek ale nadkole tylne się łuszczy lakier może to tylko u mnie. Blacha pod lakierem złuszczonym nie rdzewieje. Pomalowałem to miejsce Hamerlaitem po 1,5 roku.
Mam furgon to tylko do przodu i po bokach. Jest wysoko i dobrze widać. Problem jak się wyjeżdża wlotami lub tyłem z parkingu przy ulicy to kiepsko. Dobrze mieć pomocnika
Nie narzekam. Brakuje podłokietnika
szybko i ciepło. szyby szybko odparowują.
Kierowca dobrze, pasażer przy drzwiach bardzo dobrze, pasażer przy kierowcy kiepsko.
Porównując T4 1.9D to w Traficu jest cisza. Można spokojnie rozmawiać.
Zużycie paliwa jest ok. Części są droższe.
Jest zwrotny, pakowny, dosyć wygodny, pali optymalnie. Jak się o niego dba to nie jest żle. Rozrząd wymieniam co 60-70 tyś km cena 450 zł usługa z materiałem, klocki hamulcowe 55 zł za tył wymiana 40 zl.
manetka kierunkowskazów 100 zł napęd szyby prawej używka 130 zl szczotki w wentylatorze nawiewu 3,5 zł drażni elektryka. alternator niewiem co ale regeneracja 100 zł pompa wspomagania 250 zł
skrzynia 3500 zł turbina 1300 zł

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 100KM 74kW [l/100km]