Ocena kierowcy - Renault Twingo I

ANASTAZJA, 17 lat temu
Rok produkcji 1996
Renault Twingo I 1.2 60KM 44kW 1996-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń i jeszcze raz przestrzeń. Do tego lekki, zwrotny, łatwy w manewrowaniu choć do innej proporcji gabarytów trzeba się przyzwyczaić (do dziś mam z tym kłopoty-łatwiej mi zaparkować w tym samym miejscu astrę kombi niż tego malucha). Niby mały a jednak duży bagażnik. I to, że pomimo swej brzydoty (bo nie jest to piękny design, powiedzmy to szczerze) autko większości się podoba.
Ogólnie samochod nie przysparza nadmiernych problemów-może dlatego, że niewiele nim jeżdżę. Miałam szczęście trafić na wyjątkowo zadbany egzemplarz, sprowadzony od pierwszego właściciela, z pełnym kpl dokumentów, oryginalnym przebiegiem, regularnie serwisowany, bogato wyposażony. W mieście sprawdza się idealnie.
autko posiada skrzynię półautomatyczną. trzeba ją wyczuć co po latach jazdy z manualną nie jest takie proste. nie jest to jednak szczyt techniki.
rewelacja, szyba przednia niemal jak panoramiczna
wszystko w zasięgu ręki. Są 2 rzeczy, które niestety wg mnie się nie sprawdzają: klakson (ale to typowe i nic na to nie poradzi) i przycisk świateł awaryjnych - trzeba się mocno wychylić do przodu by go dosięgnąć. Nie jestem liliputem niemniej mam z tym niejakie trudności, zwłaszcza w trakcie jazdy/
Rewelacja - ciepło niemalże natychmiast. Nawiew głośny niestety ale skuteczny.
Zadziwiająco dużo miejsca jak na taki mały samochodzik - to spostrzeżenie wszystkich użytkowników. nawet zajęcie miejsc z tyłu nie stanowi problemu. Pojemność bagażnika zadowalająca, biorąc pod uwagę, że to auto miejskie i wg większości skierowane zdecydowanie do kobiet. Na zakupy wręcz idealny-nic nie przewala się w trakcie jazdy a z powiększeniem przestrzeni na większe bagaże problemu nie ma.
To niestety słaba strona. O ile przy niskich obrotach czy niewielkiej prędkości jest ok. o tyle im szybciej tym głośniej. Nie wiem jak u innych ale w moim egzemplarzu niskie obroty wywołują nieprzyjemne drgania i trzaski plastików w kabinie.
W przypadku mojego samochodu (patrz wyżej) porównanie zdecydowanie na plus.
Niestety szwankuje elektryka-to ponoć typowe we francuskich autach. Często nie wiedzieć czemu zapalają się kontrolki poduszki lub niezapiętych pasów. U mnie problem stanowi sygnalizacja akumulatora. Choć jest nowy w pełni sprawny jego kontrolka świeci się na okrągło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 60KM 44kW [l/100km]

5,3