Oceny Rover 200 – wybierz generację

Najnowsze oceny Rover 200

3,2
~Seba
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Auto z silnikiem 1.4 boryka się z dwiema poważnymi usterkami i nie są to opinie odosobnione. Pierwsza dotyczy alternatora, który potrafi zwyczajnie się spalić, (w moim przypadku powstał nawet pożar, od płonącej obudowy plastikowej alternatora zajęła się mata wygłuszająca maskę, gdyby nie szybka interwencja z gaśnicą auto zapewne by doszczętnie spłonęło). Druga awaria to wydmuchiwanie uszczelki pod głowicą. Ponieważ model samochodu był bardzo...
~Ulv
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Ogólnie samochód jest dobrym wyborem. Ma ponadczasowy wygląd. Nawet dziś ludzie się za nim oglądają. Silnik i układ jezdny zachęcają do dynamicznej jazdy, do której to auto wydaje się być stworzone. Jednak wiele radości z jego użytkowania potrafią zabrać usterki. Najważniejsze, aby sprawdzić dobrze autko przed zakupem, najlepiej poprosić o pomoc kogoś, kto miał do czynienia z marką. Jeśli kupi się samochód w dobrym stanie, nie da powodów do...
3,5
~Janusz
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Tanie, ładne, w miarę ekonomiczne auto miejskie, w sam raz dla młodego kierowcy lub kobiety. Wady to na pewno uciążliwe naprawy uszczelki pod głowicą, ciężko z diagnostyką. Zalety - solidna blacha, wiele usterek możemy naprawić samemu. Względnie ekonomiczne - spalanie najmniej to 6,5l w trasie (4 osoby, 90km/h), najwięcej 10l po mieście w zimę. Średnio tak 8,5-9l LPG 2gen. Benzyny pali około litr mniej.
4,1
~arseniusz
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Daje czwórke ze względu na dość spore spalanie i karoserię, o za tym tylko eksploatacja olej filtry itd kilka drobnych usterek przetarta wiązka tylnej klapy, uszczelka miski olejowej, poza tym po 10 latach jazdy tym autem jeśli trafisz na dobry egzemplarz polecam a i hałas powyżej 120 :)
4,1
~Wothann
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Auto oceniam wysoko, nie jest nudne, ładna stylistyka. Mechanicznie też poważniejszych problemów nie stwarza. Warto dbać o lakier i zwracać uwagę by na tylnych nadkolach nie powstała rdza. Do jazdy w mieści samochód idealny. W trasie też nie męczy, jednak w testach zderzeniowych nie powala więc nie ma co szaleć.
~ReFLeX
Rover 200 II
Hatchback 1.4 GSi/Si 103KM 76kW
4,5 gwiazdki. Za bardzo małe pieniądze można było kupić wygodny, pakowny i dość ładny samochód. Bagażnik jak dla mnie był naprawdę ogromny. W środku całkiem dużo miejsca (szczególnie z przodu), dość ładnie (imitacja drewna i w ogóle styl rovera :)). Stosunk

Usterki Rover 200

Rover 200 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Pstrąg
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Przy kilkunastoletnich samochodach trudno ocenić całokształt. Każdy egzemplarz przeszedł swoje i jest zupełnie inny. Na pewno pozytywnie: spalanie w stosunku do mocy, wygląd na zewnątrz i wewnątrz, widoczność, zawieszenie i prowadzenie, wyróżnia się. Minusy: mało miejsca dla pasażerów ale jeśli ktoś chce wozić drużynę piłkarską polecam minibusa. To autko miało być niewielkie!
~Rhos
Rover 200 II
Coupe 2.0 Turbo 200KM 147kW
Gdyby nie jakość wnętrza, plastików i korozja dałbym maks.Za stosunek ceny do wartości zdecydowanie należy się 5 - za grosze dostajemy auto szybsze od bardzo wielu nowych,nawet sportowych aut, przy tym nieźle wyposażone( u mnie abs,wspomaganie,elektryka, więc bez szału,ale nie brakuje egzemplarzy z klimą i poduszkami)i posiadające (moim zdaniem) piękną,klasyczną linię nadwozia.i do tego wiatr we włosach na zawołanie...:)
~Kinga
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Uwielbiam ten samochód i uważam, że za te pieniądze nic lepszego i wyróżniającego się nie znajdzie! :P Ma swój sportowy zarys. Ma coś z Hondy i z Rovera. A połączenie Japonii i Anglii to coś pięknego. Polecam serdecznie ten samochód! Zwłaszcza w wersji Si ze skóra w środku :)
~Zejus
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
dobre auto jak na swój wiek miałem mało z nim problemów największe to rdzewiejący układ wydechowy i łożyska w skrzyni biegów nigdy nie zawiodło mnie w trasie i jak na przejechane 160tys oraz 4 lata użytkowania w kraju jestem zadowolony samochodu postanowiłem się pozbyć bo juz zaczęła rdza zjadać progi
Rover 200