Ocena kierowcy - Rover 200 III

Shrekinho90, 15 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Rover 200 III 1.4 i 75KM 55kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Ma auto charakter, Jest trwałe a części wcale nie są drogie np. kompletny nowy wydech(r. kolektorowa, tł. środk., tł. końc.) -- 285pln. rozrusznik używany do 100 pln. Dynamiczne siliniki, niskie spalanie na trasie.
Silnik : wydech
Układ elektryczny : Immobiliser
Inne : Rozrusznik
pracuje ładnie, elastyczny też jest, szczególnie przy wyższych obrotach lecz na pewno to nie to samo co 16V
Jedynka i wsteczny super nie wchodzą ale to kwestia przyzwyczajenia, Reszta poezyjnie.
Zdecydowanie nadsterowny przy szybkim pokonywaniu zakrętów, Tej zimy jeździłem na letnch (2mm:p) i miotało tyłem niemiłosiernie
Mam przyciemnione szybki i widoczność jest masakryczna ale bez chyba nie jest żle.
Typowy rozkład przycisków itp.
Ja mam akurat zepute pokrętła :/ Ale jak ustawie to ładnie grzeje.
W przodzie wystarczająco dużo miejsca, tylko pedały mogłyby być dalej bo jak się odsunę to trochę daleko mi kierownicy, a z tyłu to ponoć niezbyt, kumple narzekają, ale na szczęście siedzę za kółkiem. Zrresztą to raczej nie jest auto rodzinne.
W kabinie cichutko do 3000 rpm, na trasie aż się prosi o szósty bieg.
W mieście lubi sobie wypić 7,5-10 zależy od stylu jazdy, ale trudno tą dychę przeskoczyć
te pokrętła od nawiewu mnie tylko denerwują czasami. Uszczelki od bocznych szyb są u mnie nieszczelne i mi szyby przez to parują od wewnątrz. no i mam wyłączony immobiliser bo słynny pilocik od roverków już przestał działać.
Rozrusznik wymieniłem od razu po kupnie bo nie był w pełni sił i prędzej czy później i tak by padł, A od niedawna auto wydaje odgłosy jakbym miało jakiś megasportowy tłumik bo najprawdopodobniej rura kolektorowa gdzieś przerdzewiała. Ale to są jedne z typowych usterek R200.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

7,8