Ocena kierowcy - Rover 200 III

1badzior1@wp.pl, 17 lat temu
Silnik 2.0 SDi 105KM 77kW
Rok produkcji 1997
Rover 200 III 2.0 SDi 105KM 77kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Ogólnie bardzo dobre i fajne autko. Polecam zwłaszcza jako drugie w rodzinie. Jeżeli auto nie było po "dzwonie" nic z autem złego dziać się nie powinno. Blachy cynkowane. Mimo prawie 10 lat mego auta - zero najmniejszych śladów korozji, zawieszenie super, wnętrze ładne ponadczasowe, jak i bryła nadwozia. Szczerze polecam, napewno ktoś kto to auto kupi nie będzie narzekał. Wiadomo - są zalety są wady, ale to auto ma duszę i jest wdzięcznym wozidełkiem. Jecze raz POLECAM .!!!!!!!!!
Silnik - jak na to auto fajny, chociaż miałem mały problem z wymianą świecy żarowej. Niestety spuchła końcówka świecy i zmuszony byłem zdejmowac głowicę w aucie, żeby można było tą świecę wyciągnąć. Po tej naprawie - wszystko w jak najlepszym porządku......innych problemów nie było.
Nie ma problemów, biegi wchodzą precyzyjnie, jedynie przy wstecznym trzeba dokładnie wycisnąć sprzęgło.
Układ jezdy - ok. Auto prowadzi się precyzyjnie i pewnie, nie myszkuje po drodze nawet po koleinach, bez względu na ilośc przewożonych pasażerów.
Widocznośc dobra- tak jak w każdym - trzeba się rozglądać, ale ogólnie ok.
Nic dodać nic ująć. Wszystko na swoim miejscu, do wszystkiego dobry dostęp. Jak na lata produkcji w którym auto wypuszczono na rynek jest w porządku. Tym bardziej że auto raczej się nie "starzeje" jak inne marki czy modele. Ładne na zewnątrz i ładne w środku mimo produkcji od prawie 12 lat. Ładna dwukolrowa tapicerka w jasnych kolorach, nie nagrzewa się. Dobrej jakości obicia tapicerskie.
Wentylacja średnia, potrafią parować przy opadach deszczu szyby i jak się nastawi wentylator na przednią szybę to parują boczne, a jak na boczne to paruje przednia.......ale taki już tych aut urok. Ogrzewanie też przeciętne. jak sie rozgrzeje to ok, ale na to rozgrzanie się trzeba poczekać. jak ktoś dojeżdża do pracy- musi zimą zakładać rękawiczki. :-))
Nie ma z tym problemów- w)g mnie oczywiście. mam 175 cm wzrosu i nie mam najmniejszych problemów z dobraniem pozycji za kierownicą. A co się dzieje na tylnych fotelach - nie wiem nigdy nie jeździłem...
No cóż - taka naciągana ocena przeciętna. Nie jest to mercedes klasy "S" ale projektanci mogliby bardziej autko wyciszyć. Nie jest z tym żle, ale do całości auta- pasowałoby lepsze wyciszenie. Mnie to nie przeszkadza gdyż jeźdżę nim tylko do pracy, na co dzień mam inne auto - ale cóż w)g mnie mogło by być lepiej.
Ekonomia bardzo dobra - miasto w granicach 6 litrów przy normalnej jeździe. Nie wiem jak w trasie bo nie jeździłem. Dość drogie części i słaby serwis, ale przy tej ilości roverków ściągniętych z anglii coś z używanych części da się pewnie załatwić. Sam tego nie musiałem robić, bo oprócz wymiany świec żarowych nic robić nie musiałem.
Jest dobrze- auto tanie w utrzymaniu, raczej nie sprawiające więkrzych klopotów. Cena tych aut jest adekwatna do jakości. Dobre auto.
Nic sie nie dzieje. Tylko jak to w takim dizelku - tu coś trzeszczy, tam coś skrzypi- ale da się przyzwyczaić.
Oprócz kłopotliwej wymiany świec-nic dodać nic ująć.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SDi 105KM 77kW [l/100km]

5,7